Beesafe: Szybkie ubezpieczenie auta dzięki chmurze

0
348

Tworząc swój kalkulator OC/AC, platforma Beesafe postanowiła wykorzystać możliwości chmury obliczeniowej. Bazując na technologii Microsoft Azure, udało się jej zminimalizować czas i ilość danych niezbędnych do wygenerowania wyceny ubezpieczenia komunikacyjnego.

– Model operacyjny po stronie technologicznej wykorzystuje platformę Microsoft Azure. Pozwoliło nam to na szybkie i elastyczne wdrożenie osadzonego w chmurze kalkulatora OC/AC, przyspieszając i usprawniając proces zakupu polisy. Wystarczy podać dwie informacje – numer rejestracyjny pojazdu oraz datę urodzenia jego właściciela. Dane pojazdu wczytywane są z Ubezpieczeniowego Funduszu Gwarancyjnego oraz Centralnej Ewidencji Kierowców i Pojazdów, a następnie w ekspresowym tempie przedstawiana jest cena. Wszystko dzieje się online, a nasi klienci nie muszą wychodzić z domu. Wystarczy dostęp do internetu z poziomu smartfona lub laptopa – mówi Rafał Mosionek, CEO Beesafe.

Ekspert zaznacza, od samego początku celem Beesafe było stworzenie użytecznej platformy, która zapewni oszczędność czasu i wygodę dla klientów, a jednocześnie będzie spełniała najwyższe standardy bezpieczeństwa.

– I to nam się udało. Zdecydowaliśmy się na zbudowanie platformy Beesafe w środowisku Azure. Nie bez znaczenia dla naszego wyboru była wcześniejsza obecność rozwiązań Azure w usługach finansowych, w tym również w Vienna Insurance Group – mówi Rafał Mosionek.

Platforma Beesafe została zbudowana w błyskawicznym tempie. Od startu prac do uruchomienia MVP minęło zaledwie kilka miesięcy.

– Beesafe to świetny przykład młodej firmy, która oparła swój model biznesowy o usługi chmurowe. Firmy coraz częściej decydują się na ten model już na samym początku swojej drogi. Pokazuje to, że zaufanie do usług „as-a-service” nieustannie rośnie, a polska gospodarka staje się coraz bardziej innowacyjna. Chcemy wspierać ten proces, udostępniając polskim firmom to, co stanowi podstawę udanej cyfryzacji – technologię w parze z rozwojem umiejętności. Kluczową zmianą dla rodzimych przedsiębiorców, zwłaszcza z obszaru rynków regulowanych, będzie centrum danych Microsoft zlokalizowane w Polsce. Infrastruktura na terenie kraju zapewni najwyższe standardy bezpieczeństwa danych oraz wysoki wskaźnik latency, który pozwoli na jeszcze szybszą reakcję i sprawne korzystanie z najbardziej zaawansowanych usług chmurowych przez przedsiębiorców z całego regionu Europy Środkowo-Wschodniej. Do tego nieustannie podnosimy kompetencje naszych partnerów i klientów, aby w pełni mogli czerpać korzyści z wdrażanych usług – powiedział Paweł Jakubik, członek zarządu Microsoft.

(AM, źródło: Beesafe)