Biznes korporacyjny na celowniku

0
462

Działamy w bardzo szybko zmieniającym się świecie. Jak dynamicznie zachodzą te procesy, widzimy wszyscy. SIGNAL IDUNA nie pozostaje bierna. Aby odnieść sukces, chętnie z tych obserwacji korzystamy i wyciągamy wnioski, generujemy pomysły i działania, które w przyszłym roku pomogą nam jeszcze lepiej zaadaptować się do obecnej sytuacji.

Z początkiem listopada do zespołu SIGNAL IDUNA dołączyła Edyta Salamon, która od nowego roku przejmie zarządzanie ważnym dla spółek obszarem, jakim są ubezpieczenia korpo.

To kolejny znany na rynku fachowiec, który dołączył do zespołu SIGNAL IDUNA. Bardzo się cieszymy, że Edyta już dziś jest w organizacji i może wdrażać swoje ciekawe pomysły na rozwój ubezpieczeń grupowych. Jako zarząd wierzymy głęboko, że kapitał ludzki to podstawowe kryterium naszego sukcesu – powiedział Adam Malinowski, wiceprezes zarządu SIGNAL IDUNA odpowiedzialny za sprzedaż i marketing.

Grupowe ubezpieczenia na życie

Biuro Sprzedaży Ubezpieczeń Korporacyjnych przez ostatnie dwa lata dużo uwagi poświęciło rozwojowi współpracy z kanałem brokerskim. Wykreowany i dedykowany produkt dla pracowników w zakładach pracy Razem w Przyszłość cieszy się dużym zainteresowaniem wśród brokerów.

Nowy produkt charakteryzuje się nie tylko wysoką sumą ubezpieczenia bez górnego limitu, szerokim katalogiem umów dodatkowych (ponad 70), silnie rozbudowaną ochroną na wypadek poważnych zachorowań (55 schorzeń w zakresie), ale także dobrze skrojoną taryfą. Całości dopełniają nowoczesne narzędzia informatyczne, takie jak e-Deklaracje i system dla pracowników HR.

To wszystko wysoko pozycjonuje nasz produkt na rynku grupowych ubezpieczeń na życie, co przełożyło się na historycznie najwyższą liczbę ofert, jakie przygotowaliśmy dla brokerów i agentów w 2021 r.!

Odnotowaliśmy wzrost o 210% w liczbie ofert względem roku 2020. To oczywiście wpłynęło na wzrost w przypisie składki, który wyniósł 274%.

Grupowe ubezpieczenia zdrowotne

Na przestrzeni ostatnich wydarzeń związanych z Covid-19 obserwujemy bardzo duże zainteresowanie ubezpieczeniami zdrowotnymi. Definiując rzeczywiste potrzeby klienta, zapewniamy właściwą ochronę przed ryzykiem związanym ze zdrowiem.

SIGNAL IDUNA ma w swoim DNA ubezpieczenia zdrowotne, dlatego też położyliśmy szczególny nacisk na konstrukcję programów zdrowotnych.

Oferujemy 22 specjalności dostępne nawet w ciągu godziny, dostęp do 1 758 placówek specjalistycznych i ponad 90 szpitali w całej Polsce. Nowością na naszej liście placówek są gabinety lekarskie Home Doctor w formule walk-in-clinic, gdzie interniści i pediatrzy dostępni są 7 dni w tygodniu.

Mocną stroną grupowych ubezpieczeń zdrowotnych jest szeroki zakres usług dostosowany do potrzeb klienta.

Co zaplanowaliśmy w ubezpieczeniach korporacyjnych na rok 2022?

Jesteśmy firmą ubezpieczeniową z ponad 100-letnią tradycją. W Polsce od 2001 r. dbamy o klientów indywidualnych i grupowych, zabezpieczając ich życie, zdrowie i majątek.

Inspirują nas historie i potrzeby naszych klientów. Do każdej z nich podchodzimy indywidualnie, ponieważ naszą misją jest zagwarantowanie bezpieczeństwa każdej rodzinie na każdym etapie życia. To zobowiązuje i dlatego też chcemy kontynuować naszą strategię dotyczącą rozwoju głównie grupowych produktów ochronnych i zdrowotnych przy ścisłej współpracy z partnerami.

Kluczowe elementy naszej strategii w obszarze korporacyjnym na 2022 r. to:

  • zwiększenie liczby kancelarii brokerskich, z którymi współpracujemy, ze 150 do 250. Rok 2021 pokazał, że kiedy mamy na pokładzie odpowiednich ludzi, jest to jak najbardziej możliwe;
  • rozszerzenie aktywności kwotacyjnej o kluczowe multiagencje, gdzie dzisiaj obecni jesteśmy głównie z ryzykami indywidualnymi. Jest wiele agencji na polskim rynku, które dostrzegły potencjał w grupowym życiu i zdrowiu, szczególnie w firmach z obszaru MŚP;
  • dalszy proces informatyzacji naszych rozwiązań, szczególnie w obszarze grupowego zdrowia. Na pierwszy ogień idzie portal do umawiania wizyt;
  • przygotowywanie nie tylko atrakcyjnych ofert grupowych, ale także turystycznych dla firm, jak i atrakcyjnych rabatów dla samych ubezpieczonych, np. na ubezpieczenia wyjazdowe czy NNW;
  • wyznaczenie osoby wyłącznie do obsługi wznowień (tzw. Farmer), aby jeszcze efektywnej odnawiać rosnący portfel klientów, choć już możemy pochwalić się ponad 90% retencją klientów – innymi słowy, gdy ktoś raz wybierze SIGNAL IDUNA, zostaje z nami na dłużej;
  • w końcu efektem dobrych wyników 2020 i 2021 jest zwiększenie zespołu sprzedaży korporacyjnej o dwóch nowych regionalnych menedżerów, co pozwoli nam jeszcze lepiej docierać do naszych partnerów. Już w styczniu ogłosimy nową strukturę organizacyjną i przedstawimy nowych ludzi.

Chcemy pokazać, że w drodze do sukcesu stawiamy na przewidywalność, poczucie wspólnych wartości oraz długoterminowe relacje z pośrednikami. W naszym modelu, firmy mniejszej, ale zwinnej i działającej w modelu relacyjnym, każdy partner lokujący u nas biznes powinien czuć się jak partner kluczowy!

Również, a może przede wszystkim, chcemy pokazać, że działamy z pasją, aby w prosty i zrozumiały sposób zapewniać najwyższy poziom serwisu i bezpieczeństwa, oraz dbamy o to, aby SIGNAL IDUNA była organizacją docenianą przez naszych klientów i partnerów biznesowych.

Zapraszam do kontaktu i rozmowy o wspólnych możliwościach.

Edyta Salamon
dyrektor Biura Sprzedaży Korporacyjnej w polskich spółkach SIGNAL IDUNA

Edyta.Salamon@signal-iduna.pl

tel.: 694-751-387