Compensa posadzi 500 drzew w trzech województwach

0
166

Summer Party, czyli tegoroczna impreza integracyjna Compensy, zaowocuje posadzeniem 500 drzew w trzech województwach – mazowieckim, dolnośląskim i śląskim. Drzewa zostaną posadzone jesienią tego roku, a ich liczba będzie odpowiadała 555 m2 lasu.

Impreza integracyjna dla pracowników Compensy jest organizowana raz w roku w czerwcu (z wyłączeniem lat pandemicznych). W tym roku motywem przewodnim stało się hasło „Zielono mi”, pod którym kryje się połączenie ekologii z dobrą zabawą.

– Już od kilku lat staramy się zachęcać pracowników do zwracania większej uwagi na temat ekologii. W 2019 roku przeprowadziliśmy akcję „Klimatyczni”, której celem była edukacja ekologiczna, wprowadzamy również zmiany w naszych biurach z myślą o bardziej ekologicznym funkcjonowaniu. W tym roku wśród ekologicznych akcji Compensy znalazło się m.in Summer Party – frekwencja podczas naszej imprezy integracyjnej przełożyła się na liczbę drzew, które zostaną posadzone na jesieni – komentuje Karolina Tworzydło, dyrektor Departamentu Strategii Marketingowej i Komunikacji Compensa TU.

500 posadzonych drzew to łącznie 555 m2 lasu, które przekładają się na pozytywny efekt dla naszego krajobrazu, środowiska, oszczędności papieru oraz dla nas samych. Ta liczba odpowiada m.in.:

  • 3000 kg pochłanianego dwutlenku węgla w ciągu roku,
  • tlenowi dla 335 osób rocznie,
  • 29 ton zwróconego papieru.

(AM, źródło: Compensa)