Compensa: Szkodę z OC można zlikwidować przez aplikację

0
226

Compensa TU przypomina, że w postępowaniu po szkodzie coraz częściej wspomaga nas technologia. Niektóre firmy pozwalają bowiem kierowcom samodzielnie likwidować szkody z OC posiadaczy pojazdów mechanicznych. Obsługa zgłoszenia odbywa się bez udziału ubezpieczyciela.

– Likwidacja szkody poprzez aplikację udostępnianą przez Compensę to najszybszy sposób, by uzyskać odszkodowanie. Cały proces od zgłoszenia do zlecenia wypłaty można zamknąć w nieco ponad godzinę. To poza tym wygodne rozwiązanie, bo do minimum ogranicza obieg dokumentów pomiędzy poszkodowanym kierowcą a ubezpieczycielem – mówi Rafał Mosionek, wiceprezes zarządu Compensy.

Schemat działania prezentuje się następująco: klient po kontakcie w sprawie szkody odbiera SMS-a z odnośnikiem do aplikacji mobilnej Compensy. Jeśli zechce z niej skorzystać, wpisuje numer konta do wypłaty, dodaje zdjęcia szkody i jej dokumentację, a potem na wirtualnej makiecie zaznacza informacje o zdarzeniu. Poświęca na to kilka minut. Na tej podstawie ubezpieczyciel ocenia wartość szkody i przekazuje klientowi proponowaną wycenę. Jeżeli klient się z nią zgadza, sprawa zostaje zamknięta.

Z podsumowania przygotowanego przez Komendę Główną Policji wynika, że w 2018 roku poruszające się po polskich drogach pojazdy spowodowały 31,4 tys. wypadków oraz 436 tys. kolizji.

(AM, źródło: Compensa)