Convex zadbał o swoje miejsce w Europie

0
90

Międzynarodowy, specjalistyczny ubezpieczyciel i reasekurator Convex Group Ltd ogłosił uruchomienie europejskiego podmiotu ubezpieczeniowego, Convex Europe SA (CES) z siedzibą w Luksemburgu.

15 września 2021 r. Convex otrzymał zgodę od luksemburskiego nadzoru, Commissariat aux Assurances. Agencja S&P Global Ratings przyznała CES rating A-. To posunięcie zapewnia Convex w pełni kontrolowaną spółkę zależną w Europejskim Obszarze Gospodarczym, która ubezpieczając klientów w całej Europie, będzie mogła otrzymywać najlepsze usługi i rozwiązania ubezpieczeniowe bezpośrednio od Convex. CES będzie prowadzić biznes europejski przez oddział brytyjski, zlokalizowany w Londynie. Pozostaje on pod nadzorem brytyjskich urzędów – Prudential Regulation Authority i Financial Conduct Authority. Ponadto agencja S&P przyznała rating A- Convex Guernsey Ltd. Na tej wyspie na kanale La Manche znalazł siedzibę należący do Convex zespół Security Risk.

– To ważny krok ku osiągnięciu zdolności zapewniania naszym partnerom, kolegom i wreszcie klientom z Europejskiego Obszaru Gospodarczego pewności i stania się ubezpieczycielem z wyboru w kwestii skomplikowanych ryzyk – powiedział Paul Brand, zastępca dyrektora generalnego Convex. – Poprzez CES Convex ustanowi swoją długotrwałą obecność w Europie, a przez oddział brytyjski CES będzie mógł zapewniać europejskim i międzynarodowym klientom pełną obsługę i wysokiej jakości rozwiązania dla ryzyk ubezpieczeniowych.

(AC, źródło: Insurance Journal)