DWF Poland: Paweł Stykowski na czele praktyki ubezpieczeniowej

0
457

We wrześniu do DWF Poland dołączył Paweł Stykowski. W polskim oddziale kancelarii objął stanowisko local partnera. Jego zadaniem będzie rozwinięcie praktyki ubezpieczeniowej DWF Poland.

– Ubezpieczenia to strategiczny sektor dla grupy DWF, który przyczynia się do naszego globalnego wzrostu. Jest mi niezmiernie miło powitać Pawła Stykowskiego w DWF Poland. Biorąc pod uwagę jego dotychczasowe osiągnięcia, jestem przekonany, że z powodzeniem przyczyni się do dalszego rozwoju praktyki ubezpieczeniowej w naszej kancelarii z korzyścią dla naszych klientów – powiedział Michał Pawłowski, partner zarządzający DWF Poland.

Paweł Stykowski posiada 13-letnie doświadczenie w doradztwie prawnym dla branży finansowej. Przed dołączeniem do DWF był szefem zespołu usług finansowych i compliance w kancelarii Wierzbowski Eversheds Sutherland. Wcześniej pełnił funkcję dyrektora departamentu prawnego i compliance officera w InterRisk. W swojej karierze doradzał instytucjom finansowym zarówno z ramienia kancelarii, jak również jako prawnik wewnętrzny. Był związany m.in. z AXA, CMS, KPMG, Linklaters.

Paweł Stykowski doradza zarówno w kwestiach regulacyjnych, jak i konsumenckich. Ponadto, reprezentuje przedsiębiorców w postępowaniach przed KNF, UOKiK, GIIF, Rzecznikiem Finansowym oraz sądami. Niezależnie od doradztwa, pracuje nad rozwojem LegalTech i możliwościami wykorzystania narzędzi IT w branży prawniczej.

DWF jest globalną firmą prawniczą świadczącą kompleksowe usługi. Zatrudnia ponad 3,2 tys. osób w 27 centrach gospodarczych na całym świecie. DWF jest pierwszą firmą prawniczą notowaną na rynku podstawowym giełdy London Stock Exchange.

Artur Makowiecki

news@gu.home.pl