EKA PZU: Powrót do wielkości

0
1328

28 października br. najlepsi agenci i pracownicy PZU podsumowali wyniki 2019 i 2020 r. w hotelu Narvil w Serocku. Warto podkreślić, że hasło tegorocznego Kongresu Elitarnego Klubu Agentów PZU SA brzmiało nie przez przypadek „Powrót do wielkości”, ponieważ duża część gali była poświęcona ambitnym planom rozwoju.

Podczas całego spotkania zarząd PZU SA i PZU Życie SA reprezentowała Małgorzata Kot, która odpowiada za sprzedaż detaliczną, a gospodarzem był Piotr Półrolnik, dyrektor Biura Sprzedaży Własnej, kierujący siecią wyłączną największego polskiego ubezpieczyciela od lipca 2021 r. Galę prowadził dziennikarz Tomasz Wolny.

Na samym początku zebrani usłyszeli list od Beaty Kozłowskiej-Chyły, prezes PZU SA, w którym podkreślała ogromną rolę agentów wyłącznych w strategii  firmy. Prezes dziękowała między innymi za zaangażowanie oraz lojalność agentów wyłącznych, podkreśliła jednocześnie, jak bardzo liczy na rozwój tego kanału sprzedaży w przyszłości.

Czas pandemiczny stanowił duże wyzwanie dla całego rynku ubezpieczeniowego. Zmieniły się realia gospodarcze oraz zachowania i potrzeby klientów. Dla sieci własnej, bazującej na tradycyjnych formach kontaktu z klientem, oznaczało to czas próby polegający na wdrożeniu wielu bardzo istotnych zmian biznesowych i mentalnościowych. Próby, z której w dużej mierze Sieć Agentów Wyłącznych wyszła zwycięsko.

Piotr Półrolnik zaznaczył, że cały jego zespół ma apetyt na więcej, oraz przekonywał, że dobry plan wsparty zaangażowaniem i pozytywną energią agentów oraz pracowników PZU jest powodem do optymizmu, z jakim patrzy w przyszłość. Zapowiedział wiele ułatwień i udogodnień dla agentów, również prowadzących biura w standardach 1.0, 2.0 i 3.0, oraz podziękował za lojalność.

Zależy nam na tym, żeby bycie agentem PZU poza licznymi obowiązkami i dużą odpowiedzialnością było źródłem dumy, prestiżu oraz czystej przyjemności z pracy – mówił.

W 2020 r. 49% przypisu majątkowego PZU wśród klientów detalicznych przynieśli właśnie agenci wyłączni. Lider dystrybucji ma pomysł na dalszy rozwój i jeszcze większą dynamikę. Żeby cele zostały zrealizowane, potrzebne jest odpowiedzialne przywództwo, które pozwoli agentom dostosować biznesy do niezwykle dynamicznej rzeczywistości rynkowej i rosnącej konkurencji.

Podczas popołudniowej części Kongresu pracownicy odpowiedzialni za wsparcie sprzedaży odebrali nagrody w konkursie „Bądź najlepszy”.

Wieczorną część Kongresu zaszczycił swoją obecnością członek zarządu PZU SA i PZU Życie SA – Krzysztof Szypuła.

Po wieczornej uroczystej kolacji Małgorzata Kot oraz Piotr Półrolnik wręczyli statuetki najlepszym agentom należącym do Elitarnego Klubu Agentów PZU SA. Nagradzano rezultaty 2019 i 2020 r.

Wszyscy doskonale bawili się przy muzyce zespołu Varius Manx, który na tegorocznej jesiennej gali był gwiazdą wieczoru. Energii dodawał niezwykle lubiany przez agentów zespół Stage Fever, a futurystyczna scenografia eventu, która nawiązywała do cyklu filmowego Stevena Spielberga Powrót do przyszłości, wzmacniała wiarę w to, że przyszłość będzie należeć do Sieci Agentów Wyłącznych PZU.

Aleksandra E. Wysocka