ERGO Hestia rozpoczyna II etap projektu Agro

0
582

Od 21 marca w ramach drugiego etapu projektu Agro ERGO Hestii agenci i brokerzy oferują klientom ubezpieczenia upraw i zwierząt gospodarskich z dopłatą do składki w wysokości 65% z budżetu Skarbu Państwa. W kolejnych miesiącach sopocka firma planuje ponadto zaoferować ubezpieczenie sprzętu i maszyn rolniczych Agrocasco.

ERGO Hestia oferuje rolnikom m.in. ubezpieczenie od ryzyka suszy, a także klauzule dodatkowe do ubezpieczeń upraw obejmujące wypłatę odszkodowania w przypadku wystąpienia zastoisk wodnych, wylegania zbóż czy strat jakościowych w przypadku ziemniaków lub buraków. Propozycja zakładu przewiduje także brak udziału własnego dla grupy 1. upraw (m.in. zbóż, rzepaku, kukurydzy), możliwość bezpłatnego obniżenia franszyzy integralnej z 10% do 8% oraz rozłożenie płatności na dwie raty (20/80). Za likwidację odpowiedzialny jest zarówno specjalny zespół pracowników ERGO Hestii, jak i współpracujący z nią eksperci zajmujący się likwidacją szkód z upraw rolnych. 

– Ubezpieczenia rolne to nowy produkt ERGO Hestii, który trafił do agentów w grudniu 2021 roku. Pierwsze etapy sprzedaży realizujemy przy współpracy z agentami doświadczonymi w oferowaniu tego typu ubezpieczeń. Wraz z rozbudowywaniem oferty będziemy rozszerzać grupę pośredników sprzedających ubezpieczenia rolne. Warunkiem dołączenia do tego grona będzie ukończenie szkolenia, które pozwoli na zapewnienie klientom profesjonalnego doradztwa  – komentuje Jakub Welz, Menedżer Projektu ERGO Hestii.

– Podobnie będzie to wyglądało w przypadku brokerów. ERGO Ubezpieczenia Rolne przygotowaliśmy tak, by odpowiadały na potrzeby nie tylko rolników indywidualnych, ale również dużych przedsiębiorstw rolnych, którymi zazwyczaj opiekują się brokerzy – dodaje Hubert Rutkowski, zastępca dyrektora w Biurze Ubezpieczeń Korporacyjnych ERGO Hestii.

W 1. etapie firma wdrożyła ubezpieczenia tradycyjnie sprzedawane w okresie końca roku, czyli ubezpieczenia obowiązkowe gospodarstwa rolnego i OC rolnika, rozszerzone o gamę dodatkowych ubezpieczeń dobrowolnych: budynków, sprzętu rolnego oraz fotowoltaiki, a także uzupełniające OC.

W 3. etapie ERGO Hestia zaoferuje ubezpieczenie Agrocasco – ubezpieczenie sprzętu i maszyn rolniczych. Na jesień z kolei zaplanowany jest 4. etap wdrożenia – drugiej tury ubezpieczeń upraw – upraw ozimych. Cykl wdrożeń ubezpieczeń rolnych odpowiada 4 porom roku, w których oferta jest stopniowo poszerzana o produkty najbardziej poszukiwane w danym sezonie.

(AM, źródło: ERGO Hestia)