Ergo Hestia wyszkoliła programistów wśród pracowników

0
597

Zakończyło się szkolenie Bootcamp RPA, w ramach którego Ergo Hestia umożliwiła zdobycie kwalifikacji programisty robotów swoim pracownikom. Przeszkoleni eksperci zajmujący się likwidacją szkód, windykacji i obsługi klienta będą wykorzystywać nowe umiejętności w dziale IT, pracując nad rozwiązaniami usprawniającymi procesy operacyjne w firmie.

– Zadaniem uczestników Bootcampu była automatyzacja wybranych procesów operacyjnych. W efekcie ich pracy powstało aż 8 robotów, co znacznie przerosło nasze wstępne założenia. Wszystkie opracowane w ten sposób nowe rozwiązania przeszły już testy i będą sukcesywnie wdrażane – zaznaczył Oskar Jedynasty, dyrektor Działu Automatyzacji w Departamencie IT Ergo Hestii. – Bootcamp RPA to kolejny krok Ergo Hestii w kierunku automatyzacji procesów. Na ten moment nasze procesy operacyjne wspiera już ponad 30 robotów. Do końca roku chcemy podwoić tę liczbę – dodał.

Zorganizowany przez Ergo Hestię Bootcamp obejmował intensywny, dwumiesięczny program szkolenia. Uczestnicy mogli liczyć na wprowadzenie teoretyczne, dzięki któremu poziom ich wiedzy został wyrównany, a następnie odbyły się zajęcia praktyczne. Do programu, który umożliwiał zdobycie kwalifikacji programisty robotów, mogli przystąpić wszyscy pracownicy sopockiego ubezpieczyciela. Zgłosiło się 31 osób, z czego w wyniku dwuetapowej rekrutacji wyłoniono 9 uczestników, którzy do tej pory nie zajmowali się zawodowo programowaniem. Wszyscy ukończyli Bootcamp i będą dalej pracować, rozwijając swoje kompetencje w programowaniu.

– Specjaliści Ergo Hestii najlepiej wiedzą, które procesy warto usprawnić w firmie, ponieważ przestrzeń do zmian zauważają w swojej codziennej pracy. Dlatego tworzone przez nich rozwiązania są bardzo praktyczne i skuteczne. Bez ich specjalistycznej wiedzy i doświadczenia nie byłoby to jednak możliwe – podkreślił Oskar Jedynasty.

Bootcamp RPA został uznany za INICJATYWĘ MIESIĄCA w czerwcowej odsłonie cyklicznego rankingu „Gazety Ubezpieczeniowej”.

Więcej na temat programu oraz zastosowania robotów w Ergo Hestii:

Artur Makowiecki

news@gu.home.pl