Europa Ubezpieczenia ochroni nabywców sprzętu z Fotoformy

0
332

Europa Ubezpieczenia rozszerza działalność na rynku ubezpieczeń aparatów fotograficznych. Od kwietnia jej nowym partnerem jest Fotoforma, firma oferująca sprzęt fotograficzny dla profesjonalistów.

Ubezpieczyciel przygotował dla miłośników fotografii polisę, która chroni nowy sprzęt fotograficzny przez okres nawet pięciu lat. Produkt jest już dostępny w salonach Fotoformy oraz w sklepie internetowym fotoforma.pl.

– Ubezpieczenia sprzętu fotograficznego to rosnący segment rynku affinity. Z naszych doświadczeń wynika, że coraz więcej klientów, w szczególności profesjonalistów, sięga po ten rodzaj ubezpieczenia, doceniając ochronę finansową podczas użytkowania aparatu – mówi Sylwia Łuczyńska, menadżer ds. współpracy B2B Europa Ubezpieczenia.

Przygotowane dla klientów Fotoformy ubezpieczenie sprzętu fotograficznego jest dostępne w dwóch pakietach:

  1. podstawowym, który zapewnia ochronę na wypadek awarii po zakończeniu gwarancji producenta urządzenia,
  2. rozszerzonym, dodatkowo zawierającym ochronę na wypadek przypadkowego uszkodzenia, kradzieży z włamaniem lub rabunku urządzenia.

Polisę można kupić na okres od roku do pięciu lat. Ubezpieczeniem mogą być objęte nie tylko aparaty fotograficzne, ale także inne urządzenia zakupione w Fotoformie.

– Ubezpieczenie Europy to pakiet, który zwiększa atrakcyjność oferty oraz podnosi komfort użytkowania dla posiadacza aparatu, kamery czy obiektywu, w szczególności dzięki ochronie przed następstwami nieszczęśliwego wypadku czy kradzieży – mówi Michał Tobiasz, prezes zarządu Fotoforma.

Europa ma doświadczenie w ubezpieczaniu sprzętu fotograficznego i elektroniki użytkowej związanej z fotografią. Od ponad pięciu lat współpracuje w tym zakresie z największą w Polsce siecią sklepów ze sprzętem fotograficznym Fotojoker.

(AM, źródło: Europa Ubezpieczenia)