Europa Ubezpieczenia zwróci koszty wyjazdu także w przypadku kwarantanny

0
310

Europa Ubezpieczenia rozszerzyła zakres ubezpieczenia Koszty Rezygnacji. Teraz polisa zapewni ochronę również przed skutkami przymusowej kwarantanny z tytułu Covid-19 oraz będzie można ją kupić tuż przed planowanym wyjazdem.

– Wraz z nową falą Covid-19 zostały zaostrzone przepisy dotyczące kierowania na kwarantannę. Wychodząc naprzeciw potrzebom klientów, zdecydowaliśmy się rozszerzyć zakres ubezpieczenia Koszty Rezygnacji właśnie o ochronę w takim przypadku. Mamy nadzieję, że pozwoli to na spokojniejsze planowanie wypoczynku, szczególnie w okresie rozpoczynających się ferii zimowych – mówi Tomasz Janas, ekspert ds. ubezpieczeń turystycznych Europy Ubezpieczenia.

Ochrona obejmuje ubezpieczonego podróżującego, współuczestników podróży oraz ich dzieci. W przypadku skierowania na kwarantannę mogą liczyć na zwrot kosztów niewykorzystanej imprezy turystycznej, noclegów czy biletów. Nowy zakres ochrony jest elementem wyższego wariantu ubezpieczenia Koszty Rezygnacji „100% Max”. Klienci, którzy wybiorą niższy wariant polisy („100%”), będą mogli go rozszerzyć o ochronę na wypadek zachorowania na koronawirusa lub kwarantanny po opłaceniu dodatkowej składki.

Inną nowością jest możliwość zakupu polisy na siedem lub mniej dni przed planowanym wyjazdem. Ma to pomóc klientom w bezpiecznym planowaniu wypoczynku.

– Nadal wielu podróżujących pozostawia zakup wycieczki na ostatni moment. Do tej pory powodowało to, że jeśli do zaplanowanego wyjazdu został mniej niż tydzień, to nie mogli oni już kupić ubezpieczenia Koszty Rezygnacji. Zdecydowaliśmy zmienić warunki zakupu ubezpieczenia, tak by zapewniały jak najszerszą i najlepszą ochronę dla podróżujących, również tych korzystających z ofert last minute  – mówi Tomasz Janas. 

Odświeżone ubezpieczenie Koszty Rezygnacji umożliwia zakup ubezpieczenia w dniu zakupu podróży (m.in. wycieczki), gdy do wyjazdu jest 30 dni lub mniej. Jeśli do wyjazdu jest więcej niż 30 dni – ubezpieczenie można kupić w terminie 10 dni od zakupu wycieczki (wariant 100%) lub 3 dni w wariancie 100% Max.

Ubezpieczenie Koszty Rezygnacji można kupić u współpracujących z Europą agentów oraz na stronie internetowej zakładu.

(AM, źródło: Europa Ubezpieczenia)