TFI PZU: Rekordowa sprzedaż

0
103

Należące do Grupy PZU Towarzystwo Funduszy Inwestycyjnych odnotowuje w tym roku rekordową sprzedaż w segmencie klienta zewnętrznego. Łączna sprzedaż netto po 10 miesiącach wyniosła ponad 1,2 mld zł. TFI zapewnia, że „źródłem sukcesu jest  konsekwentna realizacja przyjętej strategii, jak również bardzo dobre wyniki inwestycyjne zarządzanych funduszy”.

– Ten rok nie jest łatwy dla branży funduszy inwestycyjnych. Większość TFI notuje spadek wielkości aktywów pod zarządzaniem. Tym bardziej cieszy, że w takim otoczeniu jesteśmy w stanie zdobywać nowych klientów i nowe aktywa – mówi Marcin Żółtek, wiceprezes TFI PZU.

Strukturalnie sprzedaż TFI PZU jest odzwierciedleniem sytuacji rynkowej, tzn. najwięcej aktywów towarzystwo pozyskało do funduszy obligacji skarbowych. Łącznie od początku roku nowe aktywa tych funduszy zwiększyły się o 1 mld zł. Największą popularnością cieszy się fundusz PZU Papierów Dłużnych Polonez, który w okresie 12 miesięcy wypracował stopę zwrotu na poziomie 9,4%.

Z punktu widzenia wyników uwagę zwraca fundusz PZU Dłużny Rynków Wschodzących, którego 12-miesięczna stopa zwrotu wynosi ponad 18%. W ocenie towarzystwa, pojawiające się oznaki nadchodzącego globalnego spowolnienia gospodarczego powinny wspierać dalsze dobre zachowanie się obligacji jako klasy aktywów.

– Jesteśmy przekonani, że trwający trend rynkowy będzie utrzymany i spodziewamy się dalszego dużego zainteresowania naszymi funduszami – dodaje Marcin Żółtek.

AM, news@gu.com.pl

(źródło: PZU)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here