Kierowcy zainteresowani polisami NNW

0
131

Z analizy Porówneo.pl wynika, że 32% klientów porównywarki myśli o polisie NNW chroniącej kierowcę i pasażera w razie nieszczęśliwego wypadku.

Według najnowszych danych Porówneo.pl w 2020 r. najczęściej przezornością w kwestii NNW wykazują się mieszkańcy Wielkopolski – 40%. Wysoki odsetek odnotowano również w przypadku zmotoryzowanych z woj. dolnośląskiego (37,5%.), kujawsko-pomorskiego (36%), opolskiego (36%), zachodniopomorskiego (34%) czy pomorskiego (34%). Rzadziej o NNW pytają właściciele aut z Podkarpacia (28%), woj. świętokrzyskiego (27%) i lubelskiego (26%) oraz z Podlasia (24%).

Obserwujemy rosnące zainteresowanie polisami NNW. Polscy kierowcy chcą zadbać o bezpieczeństwo jazdy w sposób coraz bardziej kompleksowy – chroniąc nie tylko swój portfel ubezpieczeniem OC, ale też innych uczestników ruchu drogowego. Potwierdzają to również nasze dane, z których wynika, że już 32% Polaków szukających ubezpieczeń to osoby chcące kupić również NNW, mimo że w przeciwieństwie do OC tego typu polisa nie jest obowiązkowa, a chęć zakupu wynika z ich decyzji – mówi Wojciech Rabiej, prezes Porówneo.pl.

(AM, źródło: Porówneo.pl)