KNF zatwierdziła powołanie Aleksandry Agatowskiej na prezesa PZU Życie

0
748

15 lutego Komisja Nadzoru Finansowego jednogłośnie wyraziła zgodę na powołanie Aleksandry Agatowskiej na stanowisko prezesa zarządu PZU Życie. Funkcję tę objęła ona niemal równo rok temu (19 lutego 2020 r.).

Aleksandra Agatowska pracuje w PZU od marca 2016 roku, kiedy to weszła w skład zarządu PZU Życie i została dyrektorem grupy w PZU SA. Wcześniej była związana z prywatnym sektorem finansowym. Pracowała w spółkach grupy ING. Współpracowała z zespołem Centrum Ewaluacji i Analiz Polityk Publicznych, działającym w ramach Uniwersytetu Jagiellońskiego. W HDI Asekuracja (obecnie Warta) kierowała zespołem marketingu produktowego, tworząc i realizując kampanie wsparcia sprzedaży. W spółce Sony Europe Limited kierowała zespołem Marketing Intelligence, koordynując prace w 20 krajach Europy. W Philips Lightning Poland kierowała zespołem Marketing and Business Intelligence w 17 krajach regionu.

Od końca czerwca 2020 r. zasiada w Radzie Polskiego Biura Ubezpieczycieli Komunikacyjnych.

Jest absolwentką Uniwersytetu Jagiellońskiego. Skończyła socjologię w zakresie socjologii gospodarczej i badań rynku. Uczestniczyła w programie dla wyższej kadry kierowniczej w dziedzinie strategii firmy na Columbia Business School w Nowym Jorku.

(AM, źródło: KNF, gu.com.pl)