Leasing z ochroną na wypadek zachorowania na Covid-19

0
196

Firma leasingowa Santander Consumer Multirent zaoferowała swoim klientom dodatkową ochronę związaną z zachorowaniem na Covid-19. W ramach opcji dostępnej w pakiecie assistance przygotowanym przez Europ Assistance ubezpieczeni mogą otrzymać m.in. wypłatę świadczenia w przypadku hospitalizacji czy wsparcie w opiece poszpitalnej.

– Dla wielu przedsiębiorców zachorowanie na Covid-19 to problem nie tylko związany z samym ryzykiem zdrowotnym, jakie niesie choroba. To także komplikacje w prowadzeniu firmy. Nie każdy może sobie bowiem pozwolić na pozostawienie na pewien czas wszystkich tematów związanych z codzienną działalnością gospodarczą, którą prowadzi. Chcemy jak najlepiej wspierać naszych klientów w tego typu sytuacji, dlatego wspólnie z naszym partnerem, Europ Assistance zaproponowaliśmy im dodatkowe elementy do oferowanego ubezpieczenia – mówi Tomasz Białek, dyrektor zarządzający ds. Operacji Santander Consumer Multirent.

Do wyboru są 4 warianty ubezpieczenia. W ramach trzech klient może otrzymać 100 zł za każdy dzień hospitalizacji oraz jednorazową wypłatę w wysokości 2 tys. zł w przypadku trafienia na OIOM. Pakiet zapewnia też wsparcie dla osoby, która wyszła już ze szpitala po pobycie spowodowanym zachorowaniem na Covid-19. Będzie ona mogła skorzystać z transportu medycznego, organizacji i dowozu zakupów artykułów pierwszej potrzeby do domu, a także z opieki nad dziećmi lub osobami starszymi. W ciągu 14 dni po zakończonej hospitalizacji klient otrzyma również możliwość skorzystania ze zdalnych konsultacji medycznych i teleporad psychologicznych.

Czwarty, najszerszy wariant ubezpieczenia – VIP Exclusive – obejmuje dodatkowo pomoc profilaktyczną (m.in. możliwość przeprowadzenia wstępnej oceny medycznej klienta w kierunku objawów koronawirusa), wsparcie dla osób przebywających na kwarantannie oraz wyższe kwoty świadczeń dla osób, które trafią do szpitala w związku z Covid-19.

(AM, źródło: Santander Consumer Multirent)