Mondial Assistance: Dobry pakiet assistance przyda się w trasie

0
112

Uszkodzone koło to awaria, która najczęściej zdarza się na drodze – wskazuje Mondial Assistance. Firma zwraca uwagę, że polscy kierowcy coraz chętniej się przemieszczają i potrzebują assistance samochodowego.

– Ruch na drogach nadal jest mniejszy, jednak wyraźnie widać, że wraca do stanu sprzed pandemii. W porównaniu do analogicznego okresu w minionym roku liczba interwencji spadła już tylko o 16% – mówi Piotr Ruszowski, dyrektor pionu sprzedaży i marketingu Mondial Assistance. – Co więcej, spodziewamy się, że wakacje będą czasem szczególnie wytężonej pracy, w związku z tym, że wielu Polaków deklaruje spędzenie wakacji w kraju, a co za tym idzie częściej będzie poruszać się samochodem. Warto zatem zadbać o dobry pakiet zawierający usługi assistance. W razie nieprzewidzianej sytuacji na drodze wystarczy, że zadzwonimy do czynnego przez całą dobę Centrum Operacyjnego i uzyskamy pomoc. Pamiętajmy, aby numer telefonu do firmy świadczącej usługi assistance mieć zapisany w telefonie komórkowym – dodaje.

Ekspert wskazuje, że dobry pakiet assistance powinien swoim zakresem obejmować usługi holowania, jeśli jego posiadacz podróżuje po kraju, z wysokim limitem kilometrów. Jeśli najczęściej porusza się po mieście, to powinien sprawdzić, czy assistance nie ma franszyzy, czyli limitu odległości od domu, w ramach którego świadczona jest pomoc. – Dodatkowo istotnym elementem jest oczywiście samochód zastępczy na czas naprawy, a także dodatki w postaci tzw. pilot error, czyli zatrzaśnięcia kluczyków w aucie czy wlania złego paliwa – dodaje Piotr Ruszowski.

(AM, źródło: Mondial Assistance)