Nationale-Nederlanden pozyskało 15% dużych firm do PPK

0
133

W ramach pierwszej fali Pracowniczych Planów Kapitałowych (PPK) Nationale-Nederlanden PTE podpisało niemal 550 umów z największymi przedsiębiorstwami w Polsce zatrudniającymi 400 tys. pracowników Wynik ten zapewnił towarzystwu prawie 15% udziału w rynku w pierwszym etapie programu, w którym, według danych Polskiego Funduszu Rozwoju, do wprowadzenia PPK zobligowanych było blisko 4 tysiące firm.

Pierwszy etap wprowadzania programu planów kapitałowych już za nami. To było duże wyzwanie dla wszystkich stron zaangażowanych w PPK. Z nowymi przepisami musieli zmierzyć się zarówno przedstawiciele największych firm, jak i instytucji finansowych – mówi Paweł Kacprzyk, CEO Nationale-Nederlanden. – Nationale-Nederlanden jest marką, która specjalizuje się w produktach okołoemerytalnych i posiada mocną pozycję na rynku. To dla nas bardzo dobra wiadomość, że nasze doświadczenie zostało docenione również przez największych pracodawców w kraju, ale nie tylko ich. Pamiętajmy, że zgodnie z ustawą o Pracowniczych Planach Kapitałowych decyzja o wyborze instytucji finansowej powinna zostać podjęta po konsultacjach z pracownikami. A to oznacza, że zaufało nam wiele tysięcy osób – dodaje.

Wśród firm, które podpisały umowy o zarządzanie PPK z Nationale-Nederlanden, dominują reprezentanci takich branż, jak budownictwo, handel i przetwórstwo. Na współpracę zdecydowały się m.in. Auchan, Empik czy Warbud.

Dzięki doświadczeniu, jakie zyskaliśmy jako instytucja finansowa w pierwszym etapie wdrożenia PPK, mamy szansę równie ambitnie przystąpić do rozmów z firmami z sektora MŚP, które zostaną objęte programem od 1 stycznia 2020 roku – mówi Ewa Dąbrowska, dyrektor pionu klienta korporacyjnego Nationale-Nederlanden.

Już za 2 miesiące obowiązkiem utworzenia PPK objęta zostanie kolejna grupa firm, zatrudniających między 50 a 250 pracowników. Według różnych szacunków, takich przedsiębiorstw jest nawet 15 tys.

(AM, źródło: Nationale-Nederlanden)