Netrisk chce przejmować – także w Polsce

0
156

Robert Sokołowski, dyrektor generalny Netrisk, chce zbudować regionalnego czempiona wśród porównywarek internetowych. Ten cel zamierza zrealizować poprzez przejęcia w krajach Europy Środkowej i Wschodniej, m.in. w Polsce – informuje „Puls Biznesu”.

Robert Sokołowski deklaruje, że jego firma celuje w największych pośredników w poszczególnych krajach. Netriska nie interesują spółki we wczesnej fazie rozwoju. Menadżer zwraca uwagę, że europejski rynek ubezpieczeń online pod kątem sprzedaży rozwija się rok do roku w tempie 6%, rynek agregatorów w 16%, a firmy ubezpieczeniowe ogółem w 3%. Jego zdaniem, tak wysokie tempo rozwoju agregatorów jest zasługą ich klientów, którzy chcą szybko porównać oferty jak największej liczby firm i wybrać najkorzystniejszą.

„PB” zwraca uwagę, że mimo szybkiego tempa rozwoju agregatorzy internetowi wciąż przegrywają rywalizację z multiagentami. Ci ostatni dowiedli swojej elastyczności w czasie pandemii, błyskawicznie przestawiając się na zdalną obsługę klientów. Robert Sokołowski jest zdania, że porównywarki internetowe prowadzą coraz bardziej dochodowy biznes, a do tego nie są aż tak kapitałochłonne jak insurtechy.

Więcej:

„Puls Biznesu” z 24 września, Karolina Wysota „Polak chce zawojować region Netriskiem”:

https://www.pb.pl/polak…

(AM, źródło: „Puls Biznesu”)