Netrisk przejmuje i będzie przejmować

0
174

Kierowany przez Roberta Sokołowskiego Netrisk przejął austriackiego Durchblickera – lokalnego lidera segmentu internetowych porównywarek ubezpieczeniowych. Insurtech nie zamierza na tym poprzestać – informuje „Puls Biznesu”.

Gazeta podaje, że z usług przejmowanego Durchblickera (wartość transakcji nieznana, potrzebna jest jeszcze zgoda regulatora) korzysta 800 tys. osób miesięcznie. Firma ma 80% udziału w swojej kategorii w Austrii.

Robert Sokołowski deklaruje, że jego firma cały czas obserwuje rynki Europy Centralnej i Wschodniej pod kątem potencjalnych przejęć. Netrisk interesuje każdy kraj od Bałkanów po Bałtyk. Robert Sokołowski zapewnia, że obecnie prowadzone są zaawansowane rozmowy z potencjalnymi celami przejęć. Wszystko to dla  zbudowania regionalnego gracza numer jeden w segmencie.

„PB” przypomina, że Netrisk jest już obecny – oprócz macierzystego rynku węgierskiego – w Czechach, na Słowacji i Litwie. Robert Sokołowski deklaruje, że jeśli będzie okazja do kupienia jednego z wiodących graczy w Polsce, to Netrisk na pewno rozważy taką transakcję.

Więcej:

„Puls Biznesu” z 20 grudnia, Karolina Wysota „Netrisk wchodzi do Austrii”:

https://www.pb.pl/netrisk-wchodzi-do-austrii-1136643

(AM, źródło: „Puls Biznesu”)