NN TFI: Ponad 40% poziom partycypacji w 176 firmach pozyskanych do PPK

0
138

NN Investment Partners TFI poinformowało, że w pierwszej turze wdrażania Pracowniczych Planów Kapitałowych zarządzanie programem powierzyło mu 176 pracodawców, zatrudniających łącznie ponad 100 tys. pracowników. Szacowany poziom partycypacji w Planach to ponad 40%. Małgorzata Barska, prezes NN Investment Partners TFI ocenia wynik uzyskany przez jej towarzystwo jako dobry.

– Po pierwsze, w pozyskiwaniu klientów do PPK bazowaliśmy przede wszystkim na współpracy z międzynarodowymi konsultantami i własnej sieci sprzedaży. Skalę naszego zaangażowania dobrze obrazuje liczba ponad 1000 spotkań – przetargowych, szkoleniowych i wdrożeniowych, które odbyliśmy z klientami PPK. Po drugie, od początku roku uruchomiliśmy również 176 pracowniczych programów emerytalnych (PPE) dla dużych i średnich przedsiębiorstw. To daje ponad 350 rozwiązań zabezpieczenia emerytalnego pracowników w największych spółkach w Polsce – podkreśla Małgorzata Barska.

NN Investment Partners TFI zdradza, że wśród instytucji, które zawarły z nim umowę o zarządzanie PPK, dominują podmioty o globalnym zasięgu. Są to takie firmy, jak np. Lufthansa Global Business Services, Luxoft, Ricoh Polska, Shell Polska, BASF Polska, Cemex, Colgate-Palmolive, Fabryka Mebli Forte, Iron Mountain oraz wielu innych. – To właśnie do tego typu partnerów chcieliśmy dotrzeć – podkreśla prezes firmy.

Pierwsze wpłaty do funduszy NN Emerytura SFIO, stworzonych specjalnie pod PPK, najprawdopodobniej popłyną jeszcze w listopadzie.

– Szacujemy, że poziom partycypacji w naszych PPK przekroczył 40%. Wierzymy, że z biegiem czasu coraz więcej pracowników będzie przystępować do planów – przekonuje Małgorzata Barska. Ujawnia, że w jednej z firm, które jako pierwsze podpisały z NN Investment Partners TFI umowę o zarządzanie PPK, na uczestnictwo zdecydowało się ponad 90% zatrudnionych.

(AM, źródło: Analizy Online)