Nowe IKE i IKZE w TFI PZU

0
162

TFI PZU wprowadza na inPZU.pl indywidualne konta zabezpieczenia emerytalnego (IKZE) oraz indywidualne konta emerytalne (IKE) z opłatą za zarządzanie w wysokości 0,5% w skali roku, bez jakichkolwiek opłat manipulacyjnych.

W IKE nie płaci się podatku od zysków kapitałowych przy wypłacie środków po 60. roku życia. Natomiast w IKZE można odliczyć swoje wpłaty od dochodu w rozliczeniu za bieżący rok, obniżając podatek. W 2020 roku przy wykorzystaniu maksymalnego limitu wpłat i 32% progu podatkowym może to być nawet ponad 2000 zł, przy 17% progu ponad 1000 złotych.

Dodatkowo z obu produktów można korzystać całkowicie online na platformie inPZU.pl. Można także zdecydować, czy chce się korzystać tylko z jednego z produktów, czy z obu jednocześnie, co pozwala wykorzystać łączny limit wpłat oraz osiągnąć maksymalne korzyści podatkowe.

– Na inPZU.pl można samodzielnie zbudować swój portfel IKE i IKZE, wybierając spośród 14 funduszy – 9 indeksowych dostępnych już wcześniej i 5 nowych funduszy cyklu życia, wśród których można znaleźć też fundusz właściwy dla wieku, w którym przechodzi się na emeryturę. Oszczędzanie można zacząć już od 100 zł, a pieniądze wpłacać szybkim przelewem online – mówi Marcin Żółtek, wiceprezes TFI PZU.

– Naszym celem jest zachęcenie Polaków do oszczędzania, dlatego obniżyliśmy opłaty. Koszty w inPZU.pl należą do najniższych na rynku – wyjaśnia Robert Kujawa, kierownik projektu inPZU. – Platforma inPZU to nowoczesne i przyjazne narzędzie nie tylko dla zaawansowanych inwestorów, ale i początkujących osób, które dopiero zaczynają inwestowanie swoich oszczędności – dodaje.

(AM, źródło: PZU)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here