UOKiK: Tomasz Chróstny nowym prezesem

0
225

15 stycznia Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów (UOKiK) podał na stronie internetowej, że w naborze na stanowisko prezesa instytucji wybrano Tomasza Chróstnego, obecnego wiceprezesa Urzędu. Zastąpi on Marka Niechciała, który od lutego zasiądzie w zarządzie Ubezpieczeniowego Funduszu Gwarancyjnego (UFG).

Tomasz Chróstny został powołany na stanowisko wiceszefa UOKiK 26 sierpnia 2019 roku. Do jego obowiązków należy ochrona konsumentów oraz przygotowanie Urzędu do zadań związanych z ograniczaniem zatorów płatniczych w gospodarce.

Przyszły prezes ukończył finanse i rachunkowość w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie oraz zarządzanie i inżynierię produkcji w Szkole Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie, a także studia doktoranckie w Kolegium Nauk o Przedsiębiorstwie SGH. W trakcie studiów odbył stypendium na kierunku inżynieria przemysłowa i mechaniczna w Vitus Bering University College.

Karierę zawodową rozpoczął, uczestnicząc w projektach z zakresu badania sprawozdań finansowych instytucji finansowych, wyceny przedsiębiorstw oraz wykrywania przestępstw i nadużyć finansowych. Przygotowywał też analizy ekonomiczne, rynkowe i sektorowe oraz prognozy gospodarcze.

Pracował w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, a następnie w Ministerstwie Przedsiębiorczości i Technologii, gdzie do 25 sierpnia 2019 roku pełnił funkcję dyrektora Departamentu Analiz Gospodarczych. Ponadto był przedstawicielem ministra właściwego ds. gospodarki w radzie naukowej Polskiego Instytutu Ekonomicznego.

Posiada doświadczenie dydaktyczne i badawcze – jest nauczycielem akademickim w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie.

Na nowym stanowisku Tomasz Chróstny zastąpi Marka Niechciała, który 20 grudnia złożył dymisję z pełnionej obecnie funkcji. Tego samego dnia Rada UFG powołała go na członka zarządu Funduszu. Stanowisko, na którym Marek Niechciał będzie odpowiadał za realizację funkcji gwarancyjnych, zarówno dla sektora ubezpieczeniowego, jak i turystycznego, obejmie od 1 lutego 2020 roku.

Artur Makowiecki

news@gu.com.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here