PKO BP: Polisy komunikacyjne w aplikacji mobilnej

0
187

Bank PKO BP udostępnił nową wersję aplikacji IKO na iOS i Androida (do wersji Android 10). Za jej pośrednictwem można nabyć ubezpieczenie komunikacyjne oraz dodatkowe zabezpieczenia związane z dyrektywą PSD2.

Ubezpieczenia komunikacyjne pojawiły się w ofercie PKO BP we wrześniu ubiegłego roku. Bank umożliwił nabycie OC z Zieloną Kartą, Autocasco, NNW oraz  car assistance przygotowane przez Benefię, Proamę, InterRisk, AXA, Link 4 i PKO Ubezpieczenia. Propozycja PKO BP pozwalała na zakup polis pochodzących od różnych ubezpieczycieli w ramach jednego pakietu i w jednym procesie sprzedażowym. Każdy z produktów dostępnych w serwisie internetowym (oprócz OC) został przygotowany w trzech wariantach, mających taki sam zakres ubezpieczenia, niezależnie od dostawcy ochrony. PKO BP umożliwia zakup ubezpieczenia z nawet sześciomiesięcznym wyprzedzeniem.

Początkowo ubezpieczenia były dostępne jedynie w stacjonarnej sieci sprzedaży (oddziały i agencje). 12 sierpnia udostępniono je również w serwisie internetowym iPKO, a po miesiącu w aplikacji IKO.

W nowej odsłonie IKO udostępniono też dodatkowe zabezpieczenia związane z dyrektywą PSD2. Przewidują one udostępnienie historii operacji oraz powiadomień starszych niż 90 dni tylko w aktywnych aplikacjach oraz pozwalają na maskowanie haseł jednorazowych z narzędzi autoryzacyjnych.

Artur Makowiecki

news@gu.home.pl