Ponad miliard euro zysku Munich Re w drugim kwartale

0
41

W drugim kwartale 2021 r. wydatki Munich Re na duże straty w zakresie reasekuracji ubezpieczeń majątkowych uplasowały się poniżej średniej, głównie w wyniku stosunkowo niskich strat spowodowanych katastrofami naturalnymi. Straty związane z Covid-19 w zakresie reasekuracji ubezpieczeń majątkowych były zgodne z oczekiwaniami. 

W reasekuracji ubezpieczeń życiowych i zdrowotnych wydatki wyraźnie przekroczyły oczekiwania, głównie ze względu na wysoką śmiertelność w Indiach i RPA.

W sumie Munich Re osiągnął wstępny zysk netto w II kwartale w wysokości około 1,1 mld euro (konsensus na podstawie szacunków 14 analityków finansowych wyniósł 808 mln euro). Wynik na koniec pierwszej połowy 2021 r. uplasował się na poziomie około 1,7 mld euro. Munich Re jest na dobrej drodze do osiągnięcia rocznego celu w wysokości 2,8 mld euro, mimo że wzrosło prawdopodobieństwo nieosiągnięcia samodzielnego podcelu w wysokości 400 mln EUR ustalonego dla wyniku technicznego w reasekuracji ubezpieczeń na życie (w tym wynik z umów reasekuracyjnych z nieistotnym transferem ryzyka).

Munich Re ogłosi ostateczne dane za drugi kwartał 10 sierpnia.

(AM, źródło: Munich Re)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here