PZU: Platforma ubezpieczeń dla wynajmujących z opcją miesięcznej składki

0
993

PZU Mieszkanie Na Wynajem – taką nazwę nosi najnowsza oferta największego polskiego ubezpieczyciela przygotowana wspólnie ze start-upem w ramach akceleratora MIT Enterprise Forum CEE. Celem polisy jest zabezpieczenie zarówno wynajmujących, jak i najemców oraz zapewnienie im pomocy, gdy jest to potrzebne. Ubezpieczenie jest dostępne na specjalnej platformie internetowej.

PZU Mieszkanie Na Wynajem jest reakcją PZU na wzrostowy trend na rynku najmu mieszkań.

– Ubezpieczenie przygotowaliśmy w formie gotowych pakietów, które odpowiadają na potrzeby wynajmujących (właścicieli) i najemców (lokatorów). Jako jeden z pierwszych ubezpieczycieli na naszym rynku gwarantujemy wynajmującemu ochronę czynszu. Oznacza to, że jeśli najemca nie będzie płacił czynszu, PZU wypłaci ubezpieczonemu równowartość maksymalnie trzech czynszów, do kwoty 9 tys. zł – mówi Damian Ziąber, rzecznik PZU.

Ubezpieczenie dla wynajmującego chroni także wyposażenie mieszkania od skutków zdarzeń losowych (m.in. zalania czy pożaru) oraz od dewastacji (np. gdy dzieci najemcy wskutek nieuwagi rodziców pomalują ścianę w przedpokoju). Z drugiej strony wynajmujący w razie nagłej awarii w wynajmowanym mieszkaniu może liczyć m.in. na pomoc specjalisty, np. hydraulika, ślusarza, elektryka (assistance) oraz prawnika w sprawach związanych z wynajmem (ochrona prawna). Z kolei ubezpieczenie OC może przydać się wynajmującemu, gdy np. w wyniku awarii instalacji w wynajmowanym mieszkaniu woda zaleje sąsiada oraz zniszczy dywan najemcy. Wówczas odszkodowanie dostanie zarówno sąsiad, jak i najemca.

Natomiast ubezpieczenie dla najemców chroni ich rzeczy, które znajdują się w najmowanym mieszkaniu, m.in. od skutków kradzieży z włamaniem, zalania czy ognia. Ponadto ubezpieczenie zawiera pomoc, czyli wsparcie fachowca w razie drobnych awarii w mieszkaniu, np. gdy pęknie wężyk doprowadzający wodę do pralki. Pakiet dla najemcy zawiera ponadto OC w życiu prywatnym oraz ubezpieczenie ochrony prawnej (prawnik pomoże, gdy np. właściciel mieszkania bez uprzedzenia i wbrew umowie każe najemcy opuścić mieszkanie).  

PZU Mieszkanie Na Wynajem można kupić na stronie ubezpieczwynajem.pl. Składki za ubezpieczenie można opłacać co miesiąc. PZU zapewnia, że proces zakupu ubezpieczenia trwa około 5 minut.

Artur Makowiecki

news@gu.home.pl