PZU uruchomił usługę mojeID

0
493

19 maja PZU wprowadził możliwość korzystania z usługi mojeID, wprowadzonej we współpracy z Krajową Izbą Rozliczeniowej (KIR) w platformie mojePZU. Dzięki nowemu rozwiązaniu klienci ubezpieczyciela będą mogli całkowicie zdalnie potwierdzić swoją tożsamość przy rejestracji. Zyskają szybki i łatwy dostęp m.in. do swojej dokumentacji medycznej w PZU Zdrowie.

– Stawiamy na bezpieczeństwo. MojePZU, najbardziej rozbudowana internetowa platforma na rynku finansowo-zdrowotnym, umożliwia załatwienie wielu spraw online, bez wychodzenia z domu. To bardzo ważne w okresie pandemii. Dzięki usłudze mojeID klienci będą mogli zarejestrować się na platformie zdalnie, bez konieczności wizyty i potwierdzania swojej tożsamości w oddziale PZU. Wystarczy, że są klientami bankowości internetowej jednego z banków uczestniczących w mojeID jako dostawcy tożsamości, np. Pekao – wyjaśnia  dyrektor  Biura Usług Cyfrowych PZU Konrad Grajeta.

mojeID umożliwia zdalny dostęp do usług oferowanych nie tylko przez dostawców komercyjnych, ale również i administrację publiczną. PZU wprowadza usługę we współpracy z Krajową Izbą Rozliczeniową (KIR).

– Trend związany z cyfryzacją procesów i rozwojem usług zdalnych, dostrzegany od dłuższego czasu, ostatnio znacząco się nasila. KIR ma w swoim portfolio rozwiązania, które szczególnie teraz są doceniane przez rynek, bo optymalnie adresują potrzeby naszych partnerów biznesowych i odpowiadają oczekiwaniom ich klientów. Udostępnienie usługi mojeID przez PZU – lidera w sektorze ubezpieczeń – jest posunięciem otwierającym nowy obszar budowania przewag konkurencyjnych w obrębie całej branży. Wierzymy, że nasza współpraca wpłynie na upowszechnienie wykorzystania mojeID i przyspieszenie digitalizacji w kolejnych obszarach gospodarki – mówi prezes zarządu KIR, Piotr Alicki.

MojePZU pozwala na zgłoszenie szkody, umówienie wizyty lekarskiej, pobranie zwolnienia lekarskiego czy e-recepty, dostęp do dokumentacji medycznej na swój temat, zakup polisy mieszkaniowej czy turystycznej oraz inwestowanie oszczędności. Platforma umożliwia również korzystanie z rabatów i zniżek w ramach Klubu PZU Pomocni. Można z niej korzystać za pośrednictwem strony internetowej i aplikacji mobilnej.

(AM, źródło: PZU)