Quantee wdrożyło machine learning dla UKNF

0
204

Od końca 2021 r. Urząd Komisji Nadzoru Finansowego korzysta z narzędzia machine learning, wspierającego realizację procesu weryfikacji wyceny rezerw techniczno-ubezpieczeniowych. Instrument został wdrożony we współpracy z Quantee.

W ramach realizacji projektu insurtech opracował specjalne rozwiązanie wspierające prace nadzorcze w zakresie weryfikacji wyceny rezerw techniczno-ubezpieczeniowych. Narzędzie obejmuje zestaw autorskich, zaawansowanych algorytmów i modeli wyceny rezerw ubezpieczeniowych oraz wizualizacji ułatwiających analizę i porównywanie wyników.

– Możliwość realizacji tak skomplikowanego projektu dla Urzędu Komisji Nadzoru Finansowego była dla Quantee dużym zaszczytem. Biorąc pod uwagę, że był to pierwszy projekt wykorzystania technik machine learning do szacowania rezerw ubezpieczeniowych realizowany przez organ nadzoru, możemy uznać to za sukces całego sektora ubezpieczeń w Polsce – powiedział Piotr Grodzki, Customer Success Manager Quantee.

Quantee jest firmą, która dostarcza pierwsze na świecie rozwiązanie do dynamicznej wyceny produktów ubezpieczeniowych, faktycznie wykorzystujące sztuczną inteligencję. Platforma Quantee pozwala firmom ubezpieczeniowym budować i wdrażać konkurencyjną wycenę produktów w czasie nawet dziesięciokrotnie krótszym niż obecnie i zarządzać nią w czasie rzeczywistym.

(AM, źródło: Quantee)