Rajmund Rusiecki wiceprezesem Leadenhall Insurance

0
742

1 kwietnia Rajmund Rusiecki dołączył do zarządu Leadenhall Insurance, w którym objął stanowisko wiceprezesa. Po dokonaniu planowanych przekształceń w spółce menedżer obejmie funkcję prezesa, zastępując Macieja Bud-Gusaima, koncentrującego się na rozwoju nowo powstałej spółki holdingowej Efinity Insurance Holding.

W Leadenhall Insurance Rajmund Rusiecki będzie odpowiedzialny za zbudowanie unikatowego modelu biznesowego spółki holdingowej Efinity Insurance Holding, łączącego kompetencje ubezpieczeniowe Leadenhall Insurance i technologiczne jego Efinity.

– To decyzja nieoczywista, ale bardzo świadoma. W Leadenhall dostrzegam ogromny potencjał sukcesu, przestrzeń do rozwoju oraz do wyskalowania na rynki zagraniczne. Swoją determinację potwierdzam dziś także poprzez objęcie części akcji spółki. Model biznesowy rozwijany przeze mnie w Leadenhall, wspierany kompetencjami w zakresie technologii firm z grupy Efinity Insurance Holding, będzie nie tylko naszym wyróżnikiem, ale też da nam ogromną przewagę rynkową. Dostrzegam ją w obszarze dystrybucji klasycznych produktów ubezpieczeniowych z wykorzystaniem zaawansowanych rozwiązań technologicznych, jak również kreowania, testowania i wdrażania nowych, wysoce wartościowych produktów i usług, tworzonych na miarę realnych potrzeb i oczekiwań nowoczesnego rynku – komentuje Rajmund Rusiecki.

Nowy wiceprezes Leadenhall Insurance ma kilkunastoletnie doświadczenie menedżerskie zdobyte na stanowiskach kierowniczych w towarzystwach ubezpieczeń na życie. Przez blisko 10 lat, do października 2021 roku, związany był z Grupą Generali, gdzie od 2014 roku pełnił funkcję członka zarządu Generali Życie TU, a od 2018 r. również członka zarządu Concordii (obecnie Generali Agro). Odpowiadał za sprzedaż ubezpieczeń na życie, majątkowych oraz rolnych. Przed rozpoczęciem pracy w Generali pełnił funkcję dyrektora Departamentu Sprzedaży Ubezpieczeń Grupowych Amplico Life (obecnie MetLife). Karierę zawodową rozpoczął w 1995 roku w Grupie PZU jako agent ubezpieczeniowy i doszedł do funkcji dyrektora Departamentu Sprzedaży Korporacyjnej. Jest absolwentem Wyższej Szkoły Ubezpieczeń i Bankowości oraz studiów podyplomowych warszawskiej Szkoły Głównej Handlowej.

Artur Makowiecki

news@gu.com.pl