rankomat.pl: Większość kierowców zmienia opony na zimę

0
232

Dziewięciu na dziesięciu uczestników badania przeprowadzonego na zlecenie porównywarki rankomat.pl zadeklarowało, że wymieniło opony letnie na zimowe przed rozpoczęciem poprzedniego sezonu zimowego (2018 r.). 1% badanych przyznało, że nie wymieniło opon letnich na zimowe przed rozpoczęciem minionego sezonu zimowego. Z kolei 8% respondentów zadeklarowało, że korzysta z opon wielosezonowych.

Badanie wykazało, że zdecydowana większość respondentów wymieniła opony na zimowe przed rozpoczęciem sezonu zimowego. 33% ankietowanych uczyniło to już w październiku, a 39% w listopadzie. Tylko 5% czekało z tą czynnością do grudnia, 4% zmieniło ogumienie w momencie, gdy spadł śnieg, a 3% dokonało wymiany, kiedy zrobiło się zimno.

Żadna polisa nie uchroni nas lepiej niż odpowiednie dostosowanie samochodu do sezonu zimowego. To ważne, aby przygotować się na śliską nawierzchnię i nieprzewidywalną pogodę. Badanie pokazało, że aż 72% Polaków nie czekało z przygotowaniami do grudnia i pierwszych śniegów oraz mrozów – komentuje Urszula Pazio-Hrapkowicz, dyrektor operacyjny Rankomat.

W 2018 roku 61% respondentów zdecydowało się na zakup nowych opon zimowych. Pozostali wybrali używane.

O badaniu:

Badanie zostało przeprowadzone na zlecenie porównywarki rankomat.pl, na próbie N=304 w jednej fali odbywającej się między 23.09.2019 r. a 29.09.2019 r. W badaniu wzięły udział osoby w wieku 18-64 lat, posiadające prawo jazdy i samochód.

(AM, źródło: Rankomat)