Rankomat: Użytkownicy smartfonów szybciej uzupełniają formularz OC

0
266

150 tysięcy użytkowników porównywarki Rankomat skorzystało do tej pory z czytnika kodów Aztec.

Aby skorzystać z technologii Aztec, wystarczy zeskanować smartfonem kod znajdujący się w dowodzie rejestracyjnym samochodu. W ten sposób automatycznie uzupełnia się wszystkie pola kalkulatora ubezpieczeń związane z danymi pojazdu.

– Prawie 60% użytkowników porównywarki Rankomat przegląda serwis za pomocą smartfona. Wprowadziliśmy czytnik kodów Aztec, aby wyjść naprzeciw oczekiwaniom klientów – mówi Tomasz Masajło, prezes Rankomat. – Dzięki czytnikowi Aztec nasi klienci mogą jeszcze szybciej i łatwiej porównać ceny ubezpieczeń, a oszczędzony czas i pieniądze przeznaczyć na to, co naprawdę jest dla nich ważne – dodaje.  

Użytkownicy Rankomat mogą używać tej technologii od maja 2019 roku. Z czytnika korzystają głównie mężczyźni (69%), którzy stanowią też większość ubezpieczających auta. Blisko połowę (46%) stanowią osoby młode w wieku 2534 lata, na co dzień obyte z nowoczesnymi technologiami i chętnie korzystające z innowacyjnych rozwiązań. Mieszkańcy Mazowsza stanowią 40% wszystkich użytkowników czytnika Aztec. Na drugim miejscu jest województwo śląskie (15%), a podium zamyka województwo dolnośląskie (8%).

(AM, źródło: Rankomat)