Ruszyła nowa kampania informacyjna o PPK

0
123

4 listopada rusza kampania informacyjna o Pracowniczych Planach Kapitałowych (PPK), zaplanowana w ramach porozumienia o współpracy w zakresie informowania o PPK. Wspólne działania mają na celu rozpowszechnienie rzetelnych informacji na temat Planów.

Działanie zainicjował PFR Portal PPK. Do akcji przystąpiły dotychczas cztery podmioty: Pekao SA, ING Bank Śląski, PKO BP oraz Santander TFI. W ramach działań na stronach banków pojawią się komunikaty oraz grafiki kierujące na stronę portalu mojeppk.pl. Na portalu każdego dnia umieszczane są najświeższe informacje dotyczące programu, niezbędne dokumenty oraz ważne komunikaty. Na stronie znajduje się także kalkulator, który umożliwia obliczenie prognozowanych oszczędności w ramach PPK.

– Bardzo się cieszymy, że na polskim rynku funkcjonują tak odpowiedzialne podmioty, które mają świadomość, jak ważna jest potrzeba edukacji w zakresie budowania kapitału na przyszłość. Mam nadzieję, że to dopiero początek dobrej współpracy, która przyczyni się do podniesienia poziomu zaufania oraz wzrostu wiedzy Polaków na temat oszczędzania – mówi Robert Zapotoczny, prezes PFR Portal PPK.

(AM, źródło: mojeppk.pl)