Rynek ubezpieczeń: Instytucje pod nowym kierownictwem

0
90

Gdy z perspektywy lat przyjrzymy się obecnemu rokowi, to łatwo będziemy mogli zauważyć, iż wyróżniało go kilka charakterystycznych cech. Takich jak choćby historyczne decyzje personalne we władzach instytucji rynku ubezpieczeniowego. Niedawno bowiem, po ponad dekadzie doszło do zmiany na stanowisku prezesa zarządu Ubezpieczeniowego Funduszu Gwarancyjnego. Teraz zaś wygasła kadencja Rzecznika Finansowego.

Kończąca się w ubiegłym tygodniu kadencja Aleksandry Wiktorow na stanowisku RzF była dla instytucji okazją do wielu podsumowań, dotyczących między innymi rynku ubezpieczeń. Dzięki temu mogliśmy się dowiedzieć, że na przykład istotne poglądy RZF okazały się skutecznym instrumentem wsparcia klientów w sporach sądowych z ubezpieczycielami. W około 90% spraw, w których Rzecznik wydał istotny pogląd, sędziowie wydawali wyroki korzystne dla ubezpieczonych.

Szeroka paleta nowości produktowych

Charakterystyczną cechą ostatnich kilku dni był również prawdziwy wysyp nowości w zakresie podstawowej działalności towarzystw. Jednym z najbardziej interesujących akcentów było dołączenie Banku Pocztowego do grona partnerów bankowych Warty. Na uwagę zasługiwał tez debiut PZU Mieszkanie Na Wynajem – najnowszej oferty największego polskiego ubezpieczyciela przygotowanej wspólnie ze start-upem w ramach akceleratora MIT Enterprise Forum CEE, dostępnej na specjalnej platformie internetowej. Wspomnieć należy również o debiucie nowej odsłony ubezpieczenia Ochrona Prawna dla osób wykonujących zawód medyczny, wprowadzonej przez Inter Polska.

Cały artykuł ukazał się w „Gazecie Ubezpieczeniowej” nr 43 z datą wydawniczą 21 października.

Artur Makowiecki

news@gu.home.pl