6 argumentów za sprzedażą ubezpieczenia prawnego klientom

0
359

Perspektywa klienta

  1. Uniwersalna ochrona w atrakcyjnej cenie

W samochodzie, na stoku narciarskim, w autobusie, na elektronicznej hulajnodze czy też na spacerze? Tak, ubezpieczenie prawne DAS chroni klienta, zarówno gdy jest on pieszym, pasażerem, jak i kierowcą pojazdu, i to także za granicą. Ubezpieczenia DAS obejmują ochroną prawną swoich klientów na terenie ponad 40 krajów Europy i basenu Morza Śródziemnego. Klient może mieć tak szeroki zakres ochrony już od kilkudziesięciu złotych miesięcznie.

  1. OC nie wystarczy

Gdy dojdzie np. do wypadku samochodowego, wiele kosztów z nim związanych wykracza poza zakres ubezpieczenia odpowiedzialności cywilnej, tzw. OC komunikacyjnego. Kierowcy podlegają bowiem także m.in. odpowiedzialności karnej czy administracyjnej. Dodatkowo, zapotrzebowanie na pomoc prawną może pojawić się również w przypadku spraw związanych z OC czy innymi ubezpieczeniami.

W razie konieczności obrony w sprawach karnych, o wykroczenia lub w sprawach dotyczących dochodzenia roszczeń na drodze sądowej, np.: zadośćuczynienia za doznaną krzywdę czy odszkodowania za poniesioną szkodę, brak odpowiedniego ubezpieczenia może oznaczać poważne obciążenie domowego budżetu i jest częstym powodem rezygnacji z walki o swoje prawa.

Dzięki ubezpieczeniu prawnemu klient nie musi finansować z własnego portfela wynagrodzenia adwokata, kosztu opinii biegłych i opłat sądowych. Co więcej, w przypadku przegranego procesu polisa DAS pokryje również koszty zasądzone na rzecz strony przeciwnej.

  1. Funkcja prewencyjna

Doradztwo i nielimitowane telefoniczne porady prawne to istotny aspekt ubezpieczenia prawnego, który pomaga chronić klienta przed niepotrzebnymi kłopotami i błędnymi decyzjami. Ubezpieczony może bardzo szybko skontaktować się z prawnikiem za pośrednictwem infolinii DAS i dowiedzieć się, jak powinien zachować się w danej sytuacji lub wyjaśnić wątpliwości co do niejasnych przepisów, np. jak powinien poruszać się elektryczną hulajnogą, nie łamiąc prawa. W przypadku kolizji dowie się, co robić – czy powinien przyjąć mandat lub jak i jakie powinien zabezpieczyć dowody. To ważne, ponieważ podjęcie odpowiednich kroków zaraz po zdarzeniu może zapobiec powstaniu problemu prawnego lub jego eskalacji.

Dodatkowo, w ramach ubezpieczenia prawnego klient może również zwrócić się do DAS o analizę prawną, będzie miał tym samym pewność, że np. nie podpisze niekorzystnej dla siebie umowy. Stały dostęp do ochrony prawnej to gwarancja komfortu dla klienta i wyróżnik w portfolio agenta.

Perspektywa agenta

  1. Brak konfliktu interesów

Ubezpieczenie prawne to świetny dodatek do pakietu ubezpieczeń komunikacyjnych, ponieważ nie „kanibalizuje się” z ofertą innych ubezpieczycieli, ale wręcz idealnie ją uzupełnia.

  1. Oszczędność czasu dla agenta

Klienci mają wiele oczekiwań wobec pośrednika ubezpieczeniowego, które często wykraczają poza jego standardowe obowiązki. Z kolei agentom zależy na tym, żeby ich klient czuł się dla nich ważny i był zadowolony z obsługi.

Polisa DAS może częściowo odciążyć ich w tym względzie. Rozwiązuje ona bowiem problemy prawne, z którymi klient często zgłasza się najpierw do swojego pośrednika. Przykładowo, rozczarowany klient przychodzi z pretensjami do agenta po otrzymaniu niesłusznej odmowy wypłaty z polisy, którą u niego zawarł. Jeśli klient posiada ubezpieczenie prawne, to agent może powiedzieć – zadzwońmy do DAS, gdzie sprawą zajmie się profesjonalna kancelaria prawna.

Klient czuje się zaopiekowany, natomiast agent zaoszczędzony czas może poświęcić m.in. na pozyskiwanie nowych klientów.

  1. Dosprzedaż

Oferowanie ubezpieczenia prawnego to szansa dla agenta na wygenerowanie dodatkowych dochodów na bazie dotychczasowych klientów.

Jacek Ihnatowicz

Przykładowe zdarzenia ubezpieczeniowe klienta DAS

Sytuacja 1. Wypadek na stoku narciarskim w Alpach francuskich. Pan Maciej zderzył się na skrzyżowaniu tras na stoku narciarskim we francuskiej części Alp. Po wypadku uznano, że to on ponosi odpowiedzialność, ponieważ zgodnie z oznakowaniem trasy był zobowiązany do zmniejszenia prędkości, przejeżdżając przez skrzyżowanie tras, czego nie zrobił. Ubezpieczony zgłosił sprawę do DAS.

Jak pomogło ubezpieczenie prawne? DAS zarekomendował i opłacił panu Maciejowi kancelarię, która przeprowadziła postępowanie przedsądowe. Wizja lokalna udowodniła winę zarządcy stoku, który nie zadbał w należyty sposób o dostateczną widoczność znaku informującego o skrzyżowaniu tras narciarskich. Dzięki polisie DAS panu Maciejowi zostało wypłacone odszkodowanie od ubezpieczyciela zarządcy stoku.

Koszt pomocy prawnej sfinansowanej przez DAS: 6400 euro

Sytuacja 2. Kolizja aut w drodze na ferie zimowe. Pan Krzysztof wybrał się z rodziną na ferie zimowe w polskie góry. W trakcie podróży był uczestnikiem kolizji. Na miejscu powstał spór o to, kto zawinił. Pan Krzysztof, który był kierowcą samochodu, twierdził, że nie on był sprawcą tej kolizji. Sprawa została skierowana do sądu.

Jak pomogło ubezpieczenie prawne? Pan Krzysztof chwilę po kolizji skorzystał z telefonicznej porady prawnej DAS, dzięki której dowiedział się, że nie musi przyznawać się do winy i będzie miał możliwość wykazania swojej racji w procesie sądowym. DAS zarekomendowało i opłaciło radcę prawnego, który podjął się obrony pana Krzysztofa w sądzie. Ostatecznie pan Krzysztof został uniewinniony i uniknął obciążeń związanych z wypadkiem (utraty zniżek OC, odpowiedzialności odszkodowawczej wobec innych uczestników kolizji).

Koszt pomocy prawnej sfinansowanej przez DAS: 2100 zł

Tomasz Zawadzki

kierownik ds. współpracy z multiagencjami w DAS

Jacek Ihnatowicz

regionalny menedżer sprzedaży w DAS

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here