Rynek ubezpieczeń: Właściwa profilaktyka może przedłużyć życie

0
515

Właściwa profilaktyka, troska o zdrowie, regularny ruch oraz zdrowe odżywianie mogą przełożyć się na dodatkowe 10 lat życia – poinformował prezes PZU Paweł Surówka. Niezbędne jest także, szczególnie wśród chorych i osób starszych, stałe monitorowanie ich parametrów życiowych.

Takim rozwiązaniem może być testowany przez PZU wraz z Ministerstwem Zdrowia system „bezpieczna opaska”, który automatycznie ostrzega lekarzy, gdy z pacjentem dzieje się coś złego – podał stooq.pl za ISBNews.

– Widzimy, że zdrowie jako przedmiot ubezpieczenia jest bardzo pożądany przez naszych klientów, a roczna dynamika sprzedaży sięga 30%. Możemy robić znacznie więcej, czyli nie tylko sprzedawać produkt, ale również przekonać Polaków do inwestowania w siebie, w swoje zdrowie – powiedział Paweł Surówka podczas panelu dotyczącego zdrowia na Kongresie 590 w Rzeszowie.

Prezes kontynuował, że odpowiednia profilaktyka, dbałość o zdrowie, ruch, odżywianie może przełożyć się na 10 lat życia dłużej. Równie ważne jest przeprowadzanie regularnych badań.

– Dzięki temu każdy z nas może sobie sam darować 10 lat życia – podkreślił Paweł Surówka. – Grupa PZU także zdaje sobie sprawę z konieczności ujednolicenia procedur, centralizacji działań. A najlepszym sposobem są innowacje, poprawa efektywności poprzez cyfryzację usług – dodał.

Prezes PZU Życie Roman Pałac uzupełnił, że indywidualizacja procesu leczenia, np. poprzez przeprowadzenie wstępnej rozmowy telefonicznej pacjenta z lekarzem, powoduje nie tylko większy komfort dla chorego, ale również znaczące skrócenie czasu oczekiwania na diagnozę oraz obniżenie kosztów leczenia. Ubezpieczyciel wprowadza także nowe rozwiązanie związane z telemedycyną.

– Przeprowadzamy obecnie pilotażowy program „bezpieczna opaska”, czyli urządzenie do bieżącego monitorowania stanu zdrowia pacjenta. W przypadku pogorszenia stanu zdrowia natychmiastowo wysyłany jest sygnał dźwiękowy do otoczenia oraz informacja do najbliższego ośrodka zdrowia. Szybka reakcja na pewno uratuje wiele osób – poinformował Paweł Surówka.

Prezes PZU Życie widzi szerokie zastosowanie nowego produktu, znacznie wykraczające poza relacje lekarz-pacjent. Urządzenie z wbudowaną opcją lokalizacji może np. informować rodzinę o stanie zdrowia samotnie mieszkających starszych osób czy spowodować szybką reakcję w razie wypadku samochodowego.

– Współpracujemy z PZU i oczekujemy na efekty pilotażu. Jest to bardzo innowacyjny i potrzebny produkt, ale by był oficjalnie zaakceptowany, a może w przyszłości dofinansowany przez MZ, musimy otrzymać zadowalające wyniki testów i skuteczności – podsumował minister zdrowia Łukasz Szumowski.

Więcej:

https://stooq.pl/…

(AM, źródło: stooq.pl, ISBnews)