Ubea.pl: Zmiany w rankingu

0
74

W sierpniu doszło do kilku zmian w rankingu cen ubezpieczeń komunikacyjnych Ubea.pl, opartego na kalkulacjach sporządzonych przez użytkowników porównywarki.

W swojej analizie Ubea.pl wzięła pod uwagę cztery kategorie rankingowe (polisy OC, pakiety OC+NNW, pakiety OC+AC i pakiety OC+AC+NNW). Wszystkie klasyfikowane towarzystwa z odpowiednio dużą liczbą kalkulacji miesięcznie oceniano w skali od 0 do 5 punktów.

Po podliczeniu ponad 100 tys. indywidualnych kalkulacji, jakie od 1 do 31 sierpniowego wykonali użytkownicy porównywarki okazało się, że w rankingu OC pierwsze miejsce zajęło You Can Drive, uzyskując 4,14 pkt. W kategoriach OC+NNW oraz OC+AC liderem był Link4 z wynikami na poziomie odpowiednio 3,96 i 4,23 pkt., natomiast w zestawieniu pakietów OC+AC+NNW tryumfowała Benefia, zdobywając 4,14 pkt.

Porównanie wyników lipcowego i sierpniowego rankingu wskazuje, że zmiany na czołowych pozycjach miały miejsce w kategoriach OC oraz OC+AC+NNW. W pierwszej z nich OC doszło do zamiany na miejscu pierwszym oraz drugim – najwyższą pozycję zajęła marka You Can Drive, spychając lipcowego lidera rankingu, MTU24, na drugie miejsce.

 – Warto jednak pamiętać, że polisy OC You Can Drive oferowane pod tą marką przez Ergo Hestię, mogą kupić jedynie osoby w wieku nieprzekraczającym 30 lat. Właśnie dlatego z punktu widzenia starszych kierowców zwycięzcą kategorii OC jest marka MTU24, również należąca do Ergo Hestii – podkreśla Andrzej Prajsnar, ekspert Ubea.pl.

Eksperci porównywarki zwracają też uwagę na awans Proamy o dwie pozycje w kategorii OC, a także spadek Avivy o dwa miejsca w dół w zestawieniu pakietów. – Warto podkreślić, że Aviva straciła najwyższą pozycję na rzecz marki Benefia. Z niewielką stratą za nowym liderem (wynoszącą tylko 0,02 punktu) ulokował się Link4. Ten ubezpieczyciel należący do Grupy PZU regularnie plasuje się w czołówce rankingowej – komentuje Paweł Kuczyński, prezes Ubea.pl.

Ubea.pl zaprezentowała również miesięczne zmiany średniej składki OC. Z zebranych przez nią danych wynika, że we wszystkich firmach analizowanych przez porównywarkę widoczne były podwyżki stawek: Aviva: wzrost średniej składki o 6,7% względem lipca 2019 r., Benefia: +2%, Generali: -2,9%, Link4: +0,8%, MTU24: -1,1%, Proama: -8,8%, UNIQA: +5%, You Can Drive: -1,5% i Wiener (Gothaer): +1,6%.

– Zmianę związaną ze spadkiem cen OC oferowanego przez Proamę, kompensują wzrosty dotyczące firm Aviva oraz UNIQA. Co ważne, pierwszy z tych ubezpieczycieli zalicza się do grona liderów cenowych – podsumowuje Andrzej Prajsnar.

(AM, źródło: Ubea.pl)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here