UNIQA: Jak brzmi bezpieczeństwo?

0
150

W mediach społecznosciowych wystartowała kampania wizerunkowa UNIQA Polska. Tematem akcji jest bezpieczeństwo oraz dźwięki, które się z nim kojarzą. Twarzą kampanii jest Henryk Zastróżny, jeden z najlepszych imitatorów dźwięku w Polsce. Kampania składać się będzie z trzech elementów. 21 listopada w mediach społecznościowych opublikowany został spot video. Kolejnym elementem będzie konkurs, a potem sonda uliczna dotycząca dźwięków bezpieczeństwa.

Bohaterem spotu jest Henryk Zastróżny, jeden z najlepszych w Polsce imitatorów dźwięku. Przez wiele lat pracował w Wytwórni Filmów Fabularnych w Łodzi, był też związany z Państwową Wyższą Szkołą Filmową, Telewizyjną i Teatralną, czyli popularną Łódzką Filmówką. Jest autorem efektów dźwiękowych do kilkudziesięciu filmów, m.in. obrazu „Katyń” w reżyserii Andrzeja Wajdy.

W spocie jego bohater staje przed wyzwaniem – zastanawia się, jak brzmi bezpieczeństwo. Jakie dźwięki kojarzą się ze spokojem, z ukojeniem.

– Dbanie o bezpieczeństwo klientów jest wpisane w misję naszej marki oraz misję polskich spółek UNIQA. Pozwalamy klientom cieszyć się życiem, wspierając ich każdego dnia, by żyli bezpieczniej, dłużej, lepiej. Nowa kampania wizerunkowa na Facebooku świetnie się w to wpisuje – mówi Katarzyna Ostrowska, dyrektor ds. komunikacji marketingowej i PR UNIQA Polska.

Pomysłodawcą kampanii jest agencja marketingu internetowego Bluerank. Łódzka firma od maja 2019 r. prowadzi działania komunikacyjne dla UNIQA na Facebooku.

– Gdy szukaliśmy pomysłu na kampanię, na myśl przyszła nam wspaniała osoba – pan Henryk. Mający ciekawą przeszłość zawodową, a dodatkowo bardzo przyjazny, ciepły człowiek – wspomina Julia Kałużyńska, kierująca działem Social Media Communication Bluerank. – Poza tym pomysłem związanym z dźwiękami wpisujemy się w bardzo aktualny na rynku trend ASMR.

ASMR (Autonomous Sensory Meridian Response – samoistna odpowiedź meridianów czuciowych) to zjawisko przyjemnego uczucia mrowienia w okolicy karku, wywoływane np. odpowiednimi dźwiękami: szeptem, szelestem, szumem. Zjawisko zostało zbadane przez naukowców. Ich zdaniem, ASMR jest faktyczną aktywnością mózgu, która ma bardzo dobry wpływ na zdrowie.

Spot można obejrzeć pod adresem:

Jak według Was brzmi bezpieczeństwo? 🎵💙 Czy jest to radosny śmiech dziecka? A może delikatny szum kropel uderzających o…

Opublikowany przez UNIQA Polska Środa, 20 listopada 2019

Film został zrealizowany we współpracy z LDZFILM.

(AM, źródło: Bluerank)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here