Rzecznik finansowy radzi uważnie wybierać polisę na podróż

0
246

Do wnikliwej lektury warunków ubezpieczeń turystycznych zachęca Mariusz Golecki, Rzecznik Finansowy. Sugeruje, by osoby wybierające się w podróż zwracały uwagę na wyłączenia, zakres ochrony, assistance oraz sumę ubezpieczenia.

Wybierając ubezpieczenie powinniśmy zwrócić uwagę na definicje stosowane przez poszczególnych ubezpieczycieli operujących na polskim rynku. Niektórzy ubezpieczyciele nie wprowadzają rozróżnienia na epidemię i pandemię w zapisach umów i obejmują je ochroną. Zarówno w przypadku stanu pandemii, jak i epidemii będziemy chronieni polisą, jeżeli ogłoszenie pandemii lub epidemii – również koronawirusa – nastąpiło po zakupie ubezpieczenia. Inni ubezpieczyciele wyłączają ochronę w okresie pandemii, a świadczą ochronę w związku z epidemią, których precyzyjne definicje zawierają wzorce umowne. Niektóre zakłady ubezpieczeń oferują ochronę, ale pod pewnymi warunkami, na przykład ogłoszenia epidemii już po zakupie przez nas ubezpieczenia – tłumaczy Mariusz Golecki, Rzecznik Finansowy.

Więcej:

„Rzeczpospolita” z 7 lipca, Regina Skibińska „Polisa na wakacje a koronawirus. Sprawdź, co kupujesz” https://pieniadze.rp.pl/…

(AW, źródło: „Rzeczpospolita”)