Saltus Ubezpieczenia o rosnącej popularności ochrony życia i zdrowia

0
119

Polacy z roku na rok coraz bardziej doceniają ubezpieczenia osobowe. W efekcie tego liczba osób objętych ubezpieczeniami zdrowotnymi wzrosła o 14%, a liczba umów grupowych na ochronę życia o 6%. 3,5 mln osób korzysta z polis zdrowotnych i prawie 12 mln chronią grupówki życiowe.

Z ostatnich danych Polskiej Izby Ubezpieczeń wynika, że już ponad 3,5 mln Polaków zdecydowało się na prywatne ubezpieczenie zdrowotne (+14,8% r/r). Z kolei według danych Komisji Nadzoru Finansowego liczba aktywnych grupowych umów ubezpieczenia na życie wzrosła o ponad 6% r/r i aktualnie wynosi ponad 572 tysięcy.

PIU stworzyła też „Mapę Ryzyka Polaków”. To lista dziesięciu trosk i obaw, które najczęściej zaprzątają głowy mieszkańcom Polski. Z zebranych danych wynika, że aż 87% badanych obawia się ciężkiej choroby bliskiej osoby, a 85% boi się jej śmierci. To dwa pierwsze miejsca. Pozostałe 8 także w większości dotyczy zdrowia, w tym dostępu do opieki medycznej –  71% niepokoi brak możliwości podjęcia odpowiedniego leczenia.

– Te wskazane w badaniu powody są najczęstszą przyczyną zawierania przez Polaków ubezpieczeń osobowych. Są one także ważną wskazówką dla nas, ubezpieczycieli. Dzięki temu wiemy dokładnie, czego oczekują Polacy i jak możemy ich wesprzeć. Z naszej wiedzy korzystają również chętnie pracodawcy, wybierając zakres ubezpieczeń grupowych chroniących zdrowie i życie pracowników – mówi Xenia Kruszewska, dyrektor Działu Ubezpieczeń Zdrowotnych Saltus Ubezpieczenia.

(AM, źródło: Brandscope)