Silne wiatry nad Polską pozrywały dachy i powaliły drzewa

0
223

W związku z silnym wiatrem w dniu 5 października Państwowa Straż Pożarna odnotowała 1676 interwencji – poinformował na Twitterze Grzegorz Świszcz, zastępca dyrektora Rządowego Centrum Bezpieczeństwa. Najwięcej razy strażacy interweniowali na Mazowszu i w Małopolsce.

W województwie mazowieckim PSP interweniowała  407, natomiast w małopolskim – 278 razy. Strażacy byli wzywani głównie do podtopień i usuwania połamanych gałęzi oraz przewróconych drzew. W Stopnicy, na drodze krajowej nr 73, na odcinku Busko-Zdrój-Pacanów powalone drzewo blokowało przejazd na trasie. Strażacy pomagali także zabezpieczyć częściowo zerwane dachy na budynkach mieszkalnych i gospodarczych. Uszkodzonych zostało 61 dachów (woj. warmińsko-mazurskie i mazowieckie po 20, podkarpackie – 12). W miejscowości Lechów w gminie Bieliny (pow. kielecki) silny wiatr uszkodził dachy na trzech budynkach gospodarczych oraz jednym domu.

Awarie energetyczne wystąpiły na terenie woj. mazowieckiego – gdzie 35 834 odbiorców pozostawało bez prądu i woj. świętokrzyskiego – 1780. Prace naprawcze trwają. Około 22.30 bez prądu pozostawało 6 tys. odbiorców.

(AM, źródło: Twitter, RMF Fakty)