Sławomir Łopalewski na czele LUX MED Ubezpieczenia

0
2249

1 marca Sławomir Łopalewski został dyrektorem zarządzającym spółki LUX MED Ubezpieczenia/LMG Försäkrings AB. W nowym miejscu pracy odpowiadać będzie za rozwój oferty ubezpieczeniowej, w tym za wprowadzenie na rynek ubezpieczenia szpitalnego LUX MED „Pełna Opieka”.

– Cieszę się, że mogę przywitać w Grupie LUX MED tak uznanego w branży managera, jakim jest Sławomir Łopalewski. Zdecydowaliśmy się powierzyć mu kierownictwo nad naszą spółką ubezpieczeniową, bo doceniamy jego ogromne doświadczenie i doskonałe zrozumienie potrzeb rynku. Wierzę, że dzięki wsparciu nowego kierownictwa spółka LUX MED Ubezpieczenia szybko wzmocni swoje znaczenie na rynku ubezpieczeń medycznych. Mamy nowy produkt, który ma potencjał do zrewolucjonizowania myślenia polskich pacjentów o opiece szpitalnej – powiedziała Anna Rulkiewicz, prezes Grupy LUX MED.

– Chciałbym podziękować Annie Rulkiewicz i zarządowi Grupy LUX MED za zaufanie i powierzenie mi nowej funkcji. To dla mnie zaszczyt, że będę mógł pokierować zespołem wyjątkowych ludzi tworzących LUX MED Ubezpieczenia. Cieszę się, że znalazłem się wśród osób, które o rynku ubezpieczeń potrafią myśleć odważnie i nieszablonowo. Będę chciał wykorzystać swoją wiedzę i doświadczenie, by pomóc zrealizować cele, jakie stawia przed sobą Grupa LUX MED. Przed nami ciekawy czas i wiele wyzwań – dodał Sławomir Łopalewski.

Ubezpieczenie Szpitalne LUX MED „Pełna Opieka” to pierwsza na rynku polisa all risk obejmująca wszystkie procedury poza wyraźnie wskazanymi wyjątkami. Zapewnia pacjentom wysokospecjalistyczną opiekę – zarówno w szpitalach Grupy LUX MED, jak i w innych tego typu placówkach partnerskich. Oferuje kompleksowe leczenie szpitalne obejmujące całość opieki – od diagnostyki, przez leczenie planowe, pomoc doraźną, operacje i zabiegi, aż po rehabilitację poszpitalną i przegląd zdrowia. Od momentu zgłoszenia pacjenta wspiera i prowadzi Koordynator Opieki Szpitalnej.

Sławomir Łopalewski przez ponad dekadę był prezesem zarządu PKO Ubezpieczenia.  Wcześniej pełnił analogiczną funkcję w poprzedniku tego ubezpieczyciela, Nordei Życie. Zasiadał też w Komisji Rewizyjnej Polskiej Izby Ubezpieczeń. Jest absolwentem IESE Business School/AMP oraz kursów menadżerskich na Harvard Business School i Kellogg School of Management, a także Szkoły Głównej Handlowej oraz Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.

Artur Makowiecki

news@gu.com.pl