Pacific Prime przejmuje oddziały brokerskie CXA Group

0
36

Międzynarodowy broker ubezpieczeniowy Pacific Prime umocnił swoją pozycję w regionie Azji i Pacyfiku poprzez przejęcie hongkońskiego i singapurskiego oddziału brokerskiego CXA Group. Postanowił on bowiem wycofać się z sektora insurtech, aby ukierunkować swoją działalność na usługi SaaS oparte na technologii chmury dla przedsiębiorstw. Przejęcia zostały sfinalizowane 4 lutego.

Przejęcie oddziałów brokerskich CXA Group w Hongkongu i Singapurze jest przełomowym wydarzeniem w ramach dążeń Pacific Prime do ekspansji w regionie Azji i Pacyfiku oraz na całym świecie. Dzięki temu przejęciu Pacific Prime dysponuje technologią umożliwiającą oferowanie rozwiązań typu full-flex i simplified flex wszystkim swoim klientom na całym świecie.

Neil Raymond, dyrektor generalny Pacific Prime, z zadowoleniem przyjął ten krok. – Grupa CXA posiada doświadczenie, z którego możemy skorzystać, szczególnie w zakresie wykorzystania technologii celem przekształcenia przestrzeni świadczeń pracowniczych – powiedział. – Jeśli się nie mylę, czyni nas to trzecim największym brokerem świadczeń pracowniczych w Singapurze i Hong Kongu po fuzjach Aon-WTW i Mercer-JLT. To przejęcie kieruje nas do osiągnięcia długoterminowego celu, jakim jest osiągnięcie pozycji wiodącego międzynarodowego przedsiębiorstwa specjalizującego się w zakresie świadczeń pracowniczych.

– Z przekonaniem zostawiamy nasze oddziały brokerskie w Hong Kongu i Singapurze w rękach Pacific Prime, dzielimy bowiem to samo zaangażowanie w dążeniu do wykorzystania nowoczesnych technologii w rozwoju naszej działalności – powiedziała Rosaline Chow Koo, dyrektor generalny CXA Group.

Nabywając technologię w ramach transakcji z CXA, Pacific Prime jest w stanie zaoferować elastyczne rozwiązania w zakresie świadczeń pracowniczych zarówno dużym międzynarodowym przedsiębiorstwom, jak i małym i średnim przedsiębiorstwom.

Przejęcie będzie służyć wzmocnieniu technologii świadczeń pracowniczych i odszkodowań Pacific Prime, umożliwiając międzynarodowym zespołom kadrowym uproszczenie zarządzania planami w wielu systemach prawnych i wykorzystanie cennych spostrzeżeń dokonanych na podstawie danych, jak również usprawnienie całkowitego zarządzania wynagrodzeniami.

(AM, źródło: PAP MediaRoom)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here