Swiss Re: Sztuczna inteligencja będzie likwidować szkody komunikacyjne

0
169

Swiss Re zawarł partnerstwo z Claim Genius, insurtechem dostarczającym oparte na sztucznej inteligencji rozwiązania ubezpieczeniowe, aby wspomóc wydajność likwidacji szkód komunikacyjnych wyceną szkody w czasie rzeczywistym.

– Swiss Re Solutions zamierza dostarczać klientom swojego cedenta światowej klasy narzędzia do zarządzania likwidacją szkód, pomagające skrócić czas rozliczeń i obniżyć koszta, czyniąc procedurę powypadkową szybką, uczciwą i bezbolesną dla klientów – skomentował Pranav Pasricha, kierujący globalnym działem majątkowym i wypadkowym Swiss Re.

Ubezpieczyciele będą mogli korzystać z platformy Smart Claims, aby proces likwidacji szkody polegał na w 100% zautomatyzowanej ocenie, opartej na materiale fotograficznym, odbywającej się w kilka minut.

– Wraz z wprowadzeniem technologii komputerowego rozpoznawania obrazów i sztucznej inteligencji, branża ubezpieczeniowa ogromnie zyskuje na sprawności i oszczędności – zauważył Raj Pofale, założyciel i dyrektor generalny Claim Genius.

Oparta na fotografii i wideo analiza opracowana przez Claim Genius umożliwia całościową automatyzację likwidacji szkód komunikacyjnych.

(AC, źródło: Insurance Journal)