TFI PZU zawarło 95 tysięcy umów o zarządzanie PPK

0
39

1 lipca przypada termin sprawdzenia partycypacji w firmach, które zdecydowały się udostępnić pracownikom PPE. TFI PZU posiada ponad 95 tysięcy umów o zarządzanie PPK i ponad 500 PPE w swoim portfelu.

– To rekordowa liczba wśród wszystkich instytucji zarządzających PPK i spektakularny sukces. Osiągnęliśmy dla Grupy PZU zakładany przez nas ponad 30% udział w rynku – mówi wiceprezes TFI PZU Marcin Żółtek– Pracodawcy tak licznie zaufali TFI PZU, bo otrzymali od nas olbrzymie wsparcie na etapie wprowadzania i pomoc przy bieżącej obsłudze PPK. Łącznie zarządzamy blisko 6,23 mld zł, które Polacy odłożyli z myślą o zabezpieczeniu swojej przyszłości. W ciągu roku liczba umów o prowadzenie PPK w TFI PZU wzrosła 37-krotnie. W PPE natomiast zanotowaliśmy przyrost o ponad 15%.

Proces wdrażania PPK praktycznie dobiegł końca. W maju ostatnie umowy podpisały najmniejsze firmy zatrudniające do 19 pracowników. Jednak przedsiębiorcy nadal muszą pamiętać o zobowiązaniach, jakie nakładają na nich przepisy dotyczące PPK. Teraz pora na sfinalizowanie ostatnich formalności, szczególnie przez te firmy, które nie dołączyły do PPK, oferując swoim pracownikom PPE. 

– Ustawodawca wymaga  sprawdzenia partycypacji w PPE co 6 miesięcy, najbliższy termin  to 1 lipca 2021 r. Jeżeli nie przekroczy ona 25%, firma zobowiązana jest do wprowadzenia dla swoich pracowników PPK – mówi dyrektor Biura Programów Emerytalno-Oszczędnościowych TFI PZU Tomasz Fronczak.

– Dużą popularnością cieszy się nasza loteria, w której na posiadaczy PPK w TFI PZU czekają atrakcyjne nagrody. Co trzeci uczestnik zabawy to osoba, która dopiero założyła konto i zaczyna odkładać razem z nami na bezpieczną przyszłość – podkreśla Marcin Żółtek.

Loteria wystartowała w kwietniu i potrwa rok. Pierwsze nagrody trafiły już do zwycięzców. Co miesiąc wśród uczestników PPK w TFI PZU losowane są dwa iPhone’y 11. Aby wziąć udział w zabawie, wystarczy spełnić trzy warunki: posiadać aktywny dostęp do swojego rachunku PPK w serwisie inPZU.pl, a w danych uzupełniony adres e-mail, otrzymać od pracodawcy co najmniej jedną wpłatę na rachunek PPK, nie zrealizować żadnego rodzaju wypłaty ani nie złożyć deklaracji rezygnacji z dokonywania wpłat. 

(AM, źródło: TFI PZU)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here