TMK: Zmiany w kierownictwie

0
197

Po 11 latach na stanowisku dyrektora generalnego Tokio Marine Kiln (TMK) Charles Franks przyjmuje nowe obowiązki w Grupie Tokio Marine (TMG). Jego następcą w TMK zostanie od 1 stycznia 2020 r. Brad Irick. Franks pozostanie członkiem zarządu TMK, gdzie jego znajomość firmy i rynku Lloyd’s nadal będzie przynosić korzyści.

Pod kierownictwem Franksa firma osiągnęła wzrost składki przypisanej brutto z 750 mln funtów do 2 mld funtów i rozwinęła zdywersyfikowany portfel ryzyk specjalistycznych, stając się jednym z największych agentów zarządzających na rynku Lloyd’s. Z kolei Irick od sierpnia 2018 r. pełnił funkcję zastępcy dyrektora generalnego, ściśle współpracując z Franksem m.in. nad strategią firmy. Był też bezpośrednio odpowiedzialny za obszary operacyjne, aktuariat, audyt wewnętrzny i ład korporacyjny oraz funkcje prawne. Od 2010 r. był dyrektorem finansowym Tokio Marine HCC, a przez 21 lat pracował w dziale ubezpieczeniowym PwC.

Na zwolnione przez Iricka stanowisko zastępcy dyrektora generalnego powołany został Nick Hutton-Penman, który obejmie je 1 października 2019 r. Przechodzi on do TMK z TMHCC International, gdzie w 17-letniej karierze był m.in. dyrektorem operacyjnym Grupy HCC International i dyrektorem generalnym HCC Underwriting Agency. Dyrektor underwritingu TMK, Paul Culham z końcem września odchodzi z firmy po 32 latach.

(AC, źródło: Insurance Journal)