TUW PZUW na targach SacroExpo

0
163

TUW Polski Zakład Ubezpieczeń Wzajemnych będzie jednym z wystawców na rozpoczynających się 27 września targach SacroExpo w Kielcach. – Będzie okazja, by porozmawiać o tym, co proponujemy i co możemy zaproponować. Naszym atutem jest elastyczność, dopasowanie do potrzeb i oczekiwań ubezpieczonych – mówi prezes TUW PZUW Rafał Kiliński.

Przy okazji targów, we wtorek o godz. 10.30, odbędzie się także posiedzenie członków Związku Wzajemności Członkowskiej Św. Antoni. Związek zrzesza instytucje kościelne ubezpieczone w TUW PZUW. Jest ich już ponad 100. To największe diecezje, męskie i żeńskie zakony oraz Konferencja Episkopatu Polski.

TUW PZUW chroni majątek kościelny oraz oferuje instytucjom kościelnym ubezpieczenia OC. Dla osób duchownych i konsekrowanych, a także świeckich pracowników instytucji kościelnych, wolontariuszy i ich rodziny ma ubezpieczenia zdrowotne w postaci pakietów medycznych. – Dają dostęp do ponad 20 lekarzy-specjalistów i możliwość badań diagnostycznych. Bez skierowania i bez limitu. Usługi świadczy potentat na rynku, czyli PZU Zdrowie, który ma prawie 2500 przychodni w ponad 600 miastach w Polsce – mówi dyrektor Biura Ubezpieczeń Zdrowotnych TUW PZUW Katarzyna Jezierska-Stencel.

Nowością są ubezpieczenia podróżne dla osób duchownych i konsekrowanych, które udają się na misje, wizytują je albo wyjeżdżają za granicę w każdym innym celu. Polisa obowiązuje na całym świecie. – Działa jak przedpłacona karta na zakupy. Instytucja kościelna, diecezja albo prowincja zakonna wykupuje określoną liczbę tzw. osobodni, np. 200. Dzięki temu może korzystać z ochrony ubezpieczeniowej przez najbliższy rok. Zgłaszając każdy wyjazd, pomniejsza limit „osobodni”. Jeśli go nie wykorzysta, otrzyma z powrotem proporcjonalną część wpłaconej składki – wyjaśnia członek zarządu TUW PZUW Aneta Zawistowska.

(AM, źródło: PZU)