Ubea.pl: Link4 z najniższymi cenami

0
329

W listopadowej odsłonie rankingu cen ubezpieczeń komunikacyjnych Ubea.pl, opartego na ponad 100 tys. indywidualnych  kalkulacji sporządzonych przez użytkowników porównywarki najniższe ceny w większości kategorii zaoferowało Link4.

W swojej analizie Ubea.pl wzięła pod uwagę cztery kategorie rankingowe (polisy OC oraz pakiety OC+NNW, OC+AC i OC+AC+NNW). Wszystkie klasyfikowane towarzystwa z odpowiednio dużą liczbą kalkulacji miesięcznie oceniano w skali od 0 do 5 punktów.

Po podliczeniu indywidualnych kalkulacji, jakie od 1 do 30 listopada wykonali użytkownicy porównywarki, okazało się, że w trzech pozycjach rankingowych: OC, OC+NNW oraz OC+AC pierwsze miejsce zajęło Link4, uzyskując odpowiednio 4,07, 3,91 i 4,24 pkt. Zarówno w przypadku kategorii OC, jak i OC + NNW zakład wyprzedził You Can Drive. Dodatkowo w kategorii OC+AC+NNW Link4 zajął drugie miejsce tuż za Benefią, która uzyskała 3,96 pkt.

– Gdyby firmie Link4 nie zabrakło 0,02 punktu w kategorii pakietów OC + AC + NNW, to mielibyśmy do czynienia z wyjątkową sytuacją, czyli zwycięstwem jednego ubezpieczyciela w aż czterech kategoriach rankingowych – podkreśla Paweł Kuczyński, prezes porównywarki ubezpieczeń Ubea.pl.

Analitycy Ubea.pl sprawdzili też, jak w ujęciu miesięcznym (w stosunku do października)  zmieniły się średnie składki polis OC. Zmiany z listopada prezentowały się następująco:

Aviva: spadek średniej składki o 3,3% względem października 2019 r., Benefia: -2,6%, Generali: -8,5%, Link4: -9,5%, MTU24: -11,1%, Proama: -8,1%, UNIQA: -1,1%, You Can Drive: -7,9% i Wiener: -2,9%.

Z tego wynika, że wszystkie firmy zdecydowały się w listopadzie na obniżki stawek w OC.

– Ta klasyfikacja pokazuje również, że Link4 ma mocnego konkurenta cenowego. Mowa o marce MTU24, która jest własnością Ergo Hestii – podsumowuje Andrzej Prajsnar, ekspert Ubea.pl.

(AM, źródło: Ubea.pl)