Ubea.pl: Październikowa średnia niższa od wrześniowej

0
96

Z barometru cenowego Ubea.pl, sporządzonego na postawie ponad 100 tys. kalkulacji wykonanych w październiku przez klientów porównywarki, wynika, że w ubiegłym miesiącu średnia składka OC w analizowanej grupie ubezpieczycieli nieco spadła.

Opracowując październikowy barometr, eksperci Ubea.pl wzięli pod uwagę średnią składkę w OC oferowanych w kalkulatorze online przez 9 firm i marek ubezpieczeniowych. Podstawą analizy była średnia składka OC wyliczona łącznie dla wspomnianej dziewiątki. Uśredniona składka OC dla 10. miesiąca 2019 r. wynosiła 1490 zł. Oznacza to niewielką (0,8%) obniżkę względem wyniku dotyczącego sierpnia (1502 zł). Mimo to wartość barometru cenowego Ubea.pl pozostała na niezmienionym poziomie 92 względem poprzedniego miesiąca (tzn. 92% średniej składki OC ze stycznia 2019 r., czyli 1624 zł).

– To konsekwencja faktu, że po zaokrągleniu zarówno wynik z września, jak i października stanowi 92% średniej składki OC notowanej w styczniu 2019 r. – wyjaśnia Andrzej Prajsnar, ekspert Ubea.pl.

Metodologia:

Analizowany poziom średniej składki za OC (bez produktów pakietowych, np. NNW) wynika ze wszystkich kalkulacji, jakie użytkownicy Ubea.pl wykonali w ciągu miesiąca. Średnia składka ze stycznia 2019 r. (1624 zł) jest punktem odniesienia (wartość indeksu cenowego = 100). Analiza uwzględnia polisy tych ubezpieczycieli, którzy byli obecni na rynku w styczniu 2019 r. i do tej pory oferują ubezpieczenia OC.

(AM, źródło: Ubea.pl)