Ubezpieczenia ryzyk cyber praktycznie

0
1397

O ryzykach cybernetycznych mówi się coraz więcej, wciąż jednak krąży na ten temat wiele mitów i nieporozumień. Dlatego 20 i 27 października PZU organizuje panele dyskusyjne pod wspólnym tytułem „Ubezpieczenie cyber w praktyce – od zbadania potrzeb, po obsługę szkody”. Pierwszy z nich będzie skierowany do klientów, a drugi do brokerów ubezpieczeniowych. Wydarzenia objęła patronatem medialnym „Gazeta Ubezpieczeniowa”.

W dyskusji, moderowanej przez redaktor naczelną „Gazety Ubezpieczeniowej” Aleksandrę Wysocką wezmą udział: Monika Ściuba i Michał Choda – PZU SA, Paweł Gruszecki – kancelaria prawna Domański Zakrzewski Palinka sp. k., Radosław Kaczorek – Grant Thornton, Wojciech Wrzesień – NASK SA.

– Dla bardzo wielu przedsiębiorców ubezpieczenia ryzyk cybernetycznych to tylko ochrona przed hakerami, skutkami złośliwego oprogramowania, wirusów i cyberterroryzmu oraz wszystko, co może się zdarzyć, gdy ktoś zaatakuje naszą sieć komputerową, system czy ogólnie rzecz ujmując przedsiębiorstwo – wyjaśnia Monika Ściuba, koordynator ds. underwritingu PZU SA. – Tymczasem ubezpieczenia od ryzyk cybernetycznych to między innymi reagowanie na incydent i zarządzanie nim czy nawet ubezpieczenie szkód rzeczowych – dodaje.

Monika Ściuba

Panele będą nie tylko okazją do poznania ubezpieczenia ryzyk cybernetycznych PZU, ale przede wszystkim do pogłębienia wiedzy na temat cyberincydentów z perspektywy obowiązujących przepisów prawa, technologii czy procedur interwencyjnych. – Chcemy podzielić się z klientami i brokerami praktyczną wiedzą, która będzie miała zastosowanie biznesowe. Porozmawiamy o tym, co należy zrobić w razie cyberincydentu, by zminimalizować jego negatywne skutki biznesowe. Podzielimy się też przykładami cyberszkód w polskich przedsiębiorstwach – uzupełnia Monika Ściuba.

Dyskusję będzie można oglądać zdalnie. Fotorelacja z wydarzenia w „Gazecie Ubezpieczeniowej” z 9 listopada 2020 r.

AW, am