UNIQA sfinalizowała przejęcie spółek AXA w regionie CEE

0
204

UNIQA zakończyła fuzję prawną ze spółkami zależnymi AXA w Europie Środkowo-Wschodniej. Dzięki największemu przejęciu w historii austriackiej branży ubezpieczeniowej UNIQA stała się 5. graczem w regionie.

– Integracja byłych spółek zależnych AXA – największe przejęcie w historii UNIQA i przez austriacką grupę ubezpieczeniową w Europie Środkowo-Wschodniej, warte 1 mld euro – przebiega niezwykle pomyślnie. Nasz wzrost składki w całej grupie o 17% w pierwszej połowie 2021 r. jest głównie napędzany przez rynki Europy Środkowo-Wschodniej, a ogólny wkład w zyski odpowiada naszym oczekiwaniom i pokazuje ogromny potencjał naszej pozycji rynkowej – powiedział Wolfgang Kindl, członek zarządu ds. klientów i rynku międzynarodowego UNIQA Insurance Group AG . – Dzięki przejęciu spółek AXA w Polsce, Czechach i na Słowacji w 2021 r. będziemy jednym z 5 największych ubezpieczycieli w Europie Środkowo-Wschodniej, z przychodami ze składki przekraczającymi 2,3 mld euro. 75% dzisiejszych klientów UNIQA pochodzi z międzynarodowych rynków ubezpieczeniowych – dodał.

W segmencie UNIQA International przypis składki wzrósł o 57,8%, do 1228,8 mln, w pierwszej połowie tego roku, głównie ze względu na konsolidację wyników z przejętymi spółkami AXA, które zebrały 778,9 mln euro. Biznes międzynarodowy odpowiadał za 37,1% (27,5% rok wcześniej) łącznej półrocznej składki całej grupy.

(AM, źródło: UNIQA)