Warta sprzedaje budynek w centrum stolicy

0
226

TUiR Warta sfinalizowało projekt sprzedaży budynku biurowego w centrum Warszawy. W ramach konsolidacji ubezpieczyciel do 2021 roku przeniesie wszystkie swoje stołeczne biura do nowej siedziby przy Rondzie Daszyńskiego.

Projekt sprzedaży budynku należącego do Warty oraz sam proces konsolidacji i przeprowadzki do nowego biura są przykładem nowego trendu na rynku nieruchomości, tzw. sale&leaseback. Agencja doradcza CBRE, która brała udział w procesie negocjacyjnym, zaproponowała rozwiązanie polegające na sprzedaży biurowca z najmem zwrotnym. Dzięki tej umowie Warta przez 3 lata pozostaje w budynku, a nowy inwestor ma czas na przygotowanie projektu nowej inwestycji i wszelkich niezbędnych pozwoleń.

– Przeprowadzona sprzedaż biurowca zlokalizowanego przy Alejach Jerozolimskich 133a, to kolejna już transakcja dotycząca projektów nieruchomościowych, jakie Warta przeprowadziła w ostatnim czasie. W czerwcu tego roku Warta podpisała umowę dotyczącą wynajmu niemal 20 tys. mkw. w biurowcu Warsaw Unit. To jedna z największych umów najmu podpisanych w ostatnich latach na stołecznym rynku biurowym. Dzięki niej już w 2021 roku Warta przeprowadzi się do budynku o najwyższym standardzie biurowym na rynku, co pozwoli nam jeszcze skuteczniej wykorzystać potencjał drzemiący w zespole – powiedział Dawid Korszeń, rzecznik prasowy Warty.

(AM, źródło: prnews.pl)